App Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy

Strona głównaApp Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy
15.01.2018 17:18
App Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy

Apple ogłosiło, że ostatni tydzień 2017 roku okazał się rekordowym dla App Store. Klienci sklepu Apple wydali wówczas ponad 890 milionów dolarów na aplikacje i mobilne gry. Ponadto, twórcy aplikacji na iOS zarobili aż 26,5 mld dolarów w całym poprzednim roku. To fenomenalny wynik, a przyszłość ma być jeszcze lepsza.

Horace Dediu na łamach serwisu Asymco prognozuje, że sprzedaż aplikacji na platformie Apple będzie rosła. W tym roku zostanie dokonany kolejny, duży krok – App Store będzie wart więcej niż cały przemysł filmowy. Tak, aplikacje i gry na iOS-a przyniosą zyski większe niż filmy na całym świecie, także wliczając największe hity kinowe.

Nie będzie to pierwszy raz, gdy okaże się, że App Store generuje zyski większe od filmów. Już w 2015 roku Horace Dediu zauważył, że sklep z aplikacjami stał się potężniejszy od Hollywood – sprzedaż aplikacji i gier przyniosła większe zyski niż cały box office na terenie USA. Patrząc na szybko rosnące przychody z App Store, stało się jasne, że kwestią czasu jest przegonienie całego przemysłu filmowego.

źródło:  asymco.com
źródło: asymco.com

To nie koniec interesujących obserwacji. Jak wspomnieliśmy na początku – twórcy aplikacji na iOS zarobili w minionym roku 26,5 mld dolarów. To więcej niż przychody McDonald’s Corporation w 2016 roku. W tym roku użytkownicy iOS będą wydawać około 100 mln dolarów dzienne na aplikacje.

Apple z pewnością ma powody do zadowolenia, ale to nie koniec dobrych dla firmy wiadomości – wyniki osiągane przez App Store ciągle rosną. Od 2011 roku jest to wzrost wynoszący około 5 mld dolarów rocznie. Jeśli chodzi o twórców aplikacji, to średni wzrost dochodów z aplikacji wynosi około 33% rocznie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)