App Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy

App Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy

App Store zarobi w tym roku więcej niż światowy przemysł filmowy
15.01.2018 17:18

Apple ogłosiło, że ostatni tydzień 2017 roku okazał się rekordowym dla App Store. Klienci sklepu Apple wydali wówczas ponad 890 milionów dolarów na aplikacje i mobilne gry. Ponadto, twórcy aplikacji na iOS zarobili aż 26,5 mld dolarów w całym poprzednim roku. To fenomenalny wynik, a przyszłość ma być jeszcze lepsza.

Horace Dediu na łamach serwisu Asymco prognozuje, że sprzedaż aplikacji na platformie Apple będzie rosła. W tym roku zostanie dokonany kolejny, duży krok – App Store będzie wart więcej niż cały przemysł filmowy. Tak, aplikacje i gry na iOS-a przyniosą zyski większe niż filmy na całym świecie, także wliczając największe hity kinowe.

Nie będzie to pierwszy raz, gdy okaże się, że App Store generuje zyski większe od filmów. Już w 2015 roku Horace Dediu zauważył, że sklep z aplikacjami stał się potężniejszy od Hollywood – sprzedaż aplikacji i gier przyniosła większe zyski niż cały box office na terenie USA. Patrząc na szybko rosnące przychody z App Store, stało się jasne, że kwestią czasu jest przegonienie całego przemysłu filmowego.

źródło:  asymco.com
źródło: asymco.com

To nie koniec interesujących obserwacji. Jak wspomnieliśmy na początku – twórcy aplikacji na iOS zarobili w minionym roku 26,5 mld dolarów. To więcej niż przychody McDonald’s Corporation w 2016 roku. W tym roku użytkownicy iOS będą wydawać około 100 mln dolarów dzienne na aplikacje.

Apple z pewnością ma powody do zadowolenia, ale to nie koniec dobrych dla firmy wiadomości – wyniki osiągane przez App Store ciągle rosną. Od 2011 roku jest to wzrost wynoszący około 5 mld dolarów rocznie. Jeśli chodzi o twórców aplikacji, to średni wzrost dochodów z aplikacji wynosi około 33% rocznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)