Apple AirPods 2 będą monitorować funkcje życiowe? Na to wskazuje wniosek patentowy

Apple AirPods 2 będą monitorować funkcje życiowe? Na to wskazuje wniosek patentowy

Źródło: Materiały prasowe Apple
Źródło: Materiały prasowe Apple
Piotr Urbaniak
05.12.2018 13:41, aktualizacja: 05.12.2018 20:37

Obecny model słuchawek AirPods ukazał się w grudniu 2016 r., obok iPhone'a 7, i trudno się dziwić, że coraz więcej słychać o nieuchronnie zmierzającym na rynek następcy. Apple co prawda nie podaje żadnych szczegółów, ale ciekawych informacji dostarcza ich najnowszy patent, złożony w Stanach Zjednoczonych pod symbolem US010149041.

Producent z Cupertino opatentował konstrukcję symetrycznej słuchawki dousznej (w znaczeniu: obie słuchawki w zestawie mają być dokładnie takie same), wyposażonej w sensory biometryczne, których zadaniem jest określenie, w którym uchu znajduje się dana słuchawka. To ma pozwolić na prawidłowe funkcjonowanie kanałów stereo oraz wbudowanych mikrofonów.

Ponadto inżynierowie chcą, aby rzeczone sensory mogły monitorować parametry zdrowotne, na przykład temperaturę ciała i tętno, co powinno przydać się w aplikacjach treningowych.

Źródło: Apple
Źródło: Apple

Jak wiadomo, aktualne AirPodsy także wykorzystują rozmaite czujniki, tyle że w mniejszym stopniu. Podsystem bazujący na podczerwieni i akcelerometrze określa położenie obydwu słuchawek, umożliwiając – w razie potrzeby – pauzę utworu/filmu po wyciągnięciu słuchawki. Odpowiada też za wybór odpowiedniego mikrofonu. Apple najwyraźniej chce rozwinąć ten pomysł.

Według krążących po sieci pogłosek, słuchawki AirPods 2 zobaczymy najpóźniej w 2020 r. Przy czym nie wyklucza się, że nieco wcześniej wydany zostanie jeszcze jakiś wariant pośredni, będący wyłącznie nieznacznie (kosmetycznie?) ulepszoną odmianą „jedynki”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)