Apple AirPower na nowym zdjęciu. Premiera bezprzewodowej ładowarki może być blisko

Apple AirPower, stopklatka z prezentacji Apple'a z 2017 roku
Apple AirPower, stopklatka z prezentacji Apple'a z 2017 roku
Oskar Ziomek

22.03.2019 18:05

Wszystko wskazuje na to, że wielkimi krokami zbliżamy się do premiery wyczekiwanej, bezprzewodowej ładowarki Apple AirPower. Urządzenie zostało po raz pierwszy pokazane jeszcze we wrześniu 2017 roku, przy okazji premiery przełomowego iPhone'a X i od tamtego czasu w zasadzie słuch o nim zaginął.

W kolejnych miesiącach dowiadywaliśmy się tylko o domniemanych problemach technicznych, które uniemożliwiają szybkie wprowadzenie ładowarki na rynek. Przypomnijmy, że chodzi o indukcyjną ładowarkę zdolną w założeniu ładować jednocześnie trzy urządzenia, bez względu na to, gdzie każde z nich zostanie na niej umieszczone.

Takie działanie ma zapewnić specyficzne ułożenie cewek oraz skomplikowane oprogramowanie, które ma bazować na systemie iOS. AirPower ma potrafić dostarczać jednocześnie energię do iPhone'a, zegarka Apple Watch i wreszcie słuchawek AirPods, które niedawno zresztą zostały odświeżone. Nowa generacja zyskała etui, które można ładować właśnie bezprzewodowo.

Od września 2017 roku po mediach krążyło głównie jedno zdjęcie – stopklatka z prezentacji Apple'a, podczas której urządzenie zostało tylko wstępnie zapowiedziane. Okazuje się jednak, że produkt nie został całkowicie zapomniany, a jego premiera może być bardzo blisko. Jak zwraca uwagę The Verge, na jednej z zagranicznych stron Apple pojawiło się nowe zdjęcie przedstawiające produkt.

Konferencja Apple już 25 marca

Zdaniem wielu osób, zdjęcie w sieci to wskazówka, że ładowarka pojawi się na rynku już na dniach – Apple organizuje 25 marca konferencję, która wydaje się być świetną okazją. Ujawnione zdjęcie sugeruje jednak, że urządzenie mogło zostać ostatecznie stworzone nieco inaczej, niż pierwotnie zakładano. Jak widać na grafice, Apple chwali się tylko dwoma ładowanymi jednocześnie urządzeniami – iPhonem XS oraz słuchawkami AirPods. Apple Watcha na zdjęciu zabrakło.

W kontekście nadchodzącej konferencji i ewentualnych premier sprzętowych warto również przypomnieć o niedawnych sugestiach, zgodnie z którymi Apple ma także w najbliższym czasie wprowadzić na rynek nową generację iPoda Touch. Urządzenie nie było odświeżane od prawie 4 lat, a w internecie już teraz nie brakuje pomysłów, co mogłoby się w nim zmienić dla zachowania atrakcyjności i zdobycia zainteresowania potencjalnych kupujących.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)