Apple blokuje aplikacje kopiące kryptowaluty na iPhone'ach

Apple blokuje aplikacje kopiące kryptowaluty na iPhone'ach

Aplikacja do kryptowalut z depositphotos
Aplikacja do kryptowalut z depositphotos
12.06.2018 16:45

Rygorystyczne zasady Apple dotyczące aplikacji, które mogą pojawić się w App Store, sprawiają, że znacznie trudniej jest znaleźć kiepskie i niebezpieczne oprogramowanie niż w konkurencyjnym Google Play. Nowe zapisy w regulaminie wyeliminują teraz aplikacje do kopania kryptowalut.

Oczywiście narzucone wymagania sprawiają, że sklep może wydawać się mniej ciekawy i zbyt ograniczony. Znajdziemy w nim tylko aplikacje akceptowalne przez Apple. Chociażby osoby, które chciałby stworzyć aplikację do kopania kryptowalut lub oferującą inne funkcje i zarabiającą na kapaniu, mogą zapomnieć o umieszczeniu jej w App Store.

Według nowych wpisów w regulaminie skierowanym dla deweloperów, aplikacje do kopania nie są mile widziane przez Apple. Nie zostanę one dopuszczone do sklepu. Firma zaznacza, że nie może być wykorzystywana moc iPhone’ów czy iPadów, ale aplikacja korzystająca z chmury może już znaleźć się w App Store. Ponadto nie są zabronione portfele do trzymania wirtualnych walut, ale pod warunkiem, że twórca zarejestrowany jest jako organizacja oraz aplikacje do transakcji kryptowalut lub wymiany kryptowalut na pieniądze na zatwierdzonej giełdzie, ale pod warunkiem, że są oferowane przez samą giełdę. Aplikacje oprócz spełnienia tych wymagań, nie mogą ponadto służyć do instalowania innych aplikacji, zachęcać użytkowników do pobierania innych treści i wymuszać publikowania postów na serwisach społecznościowych.

Warto zauważyć, że oprogramowanie, którego twórcy chcą zarabiać na kopaniu kryptowalut nie jest mile widziane także na macOS. W marcu pisaliśmy o aplikacji Calendar 2, która kopała kryptowaluty. Apple szybko podjęło decyzję o usunięciu jej z Mac App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)