Apple blokuje downgrade do iOS-a 14.7. Powodem luka bezpieczeństwa

Apple blokuje downgrade do iOS-a 14.7. Powodem luka bezpieczeństwa

Apple blokuje downgrade do iOS-a 14.7. Powodem luka bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Karolina Kowasz
04.08.2021 15:16

Ze względu na lukę bezpieczeństwa występującą w poprzedniej wersji systemu iOS, Apple przestało go podpisywać. Dla użytkowników oznacza to brak możliwości powrotu do starszej wersji, oznaczonej numerem 14.7.

Jak donosi 9to5Mac, Apple przestał dziś podpisywać iOS 14.7. Zaledwie tydzień po jego wypuszczeniu pojawiła się nowa wersja systemu, iOS 14.7.1. Co ważne, osoby, które zdecydowały się na próbę przetestowania bety wersji 15, nie będą mogły wrócić do tej z numerem 14.7.

Krytyczna luka

Głównym powodem, dla którego Apple zdecydowało się na wypuszczenie aktualizacji systemu, miał być błąd uniemożliwiający użytkownikom odblokowanie zegarka Apple Watch za pomocą Touch ID na iPhonie. Znacznie ważniejszą kwestią, która została załatana w wersji 14.7.1, jednak jednak luka w zabezpieczeniach.

Powrót z bety

Użytkownicy często wykorzystują downgrade systemów na swoich iPhone'a lub iPada w przypadku problemów z najnowszą wersją beta. Jeżeli ta ostatnia zawiera poważne błędy, które uniemożliwiają wręcz korzystanie z urządzenia, powrót do poprzedniej wersji może być jedyną szansą na korzystanie ze smartfonu czy tabletu.

Apple podkreśla jednak, że jeśli ktoś zdecydował się na zainstalowanie systemu iOS 15 beta, nadal może powrócić do obecnie podpisanej wersję iOS. W takim przypadku downgrade zostanie przeprowadzony do systemu 14.7.1.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)