Apple chce kupić Quattro Wireless

Apple chce kupić Quattro Wireless

Redakcja
05.01.2010 11:03

Pod koniec grudnia informowaliśmy, że przejęcie firmy AdMob przez Google może zostać zablokowane przez Federalną Komisję Handlu. Na decyzję amerykańskich władz nie zamierza jednak czekać firma Apple, która już teraz deklaruje chęć zakupu innej konkurencyjnej spółki - Quattro Wireless.

Krótko przed zakupem AdMob przez Google nabyciem tej firmy zainteresowany był również Apple. Po przegranej bitwie producent iPhone’a postanowił spróbować wykupić inną firmę mającą swe udziały w rynku reklam na telefony komórkowe - Quattro Wireless (wśród jej klientów znajdują się tacy giganci jak Ford czy Disney). Cała transakcja opiewać ma na kwotę 275 milionów dolarów, a data jej planowanego zakończenia nie jest jeszcze znana.

Trzeba pamiętać, że przejęcie AdMob zostało zakwestionowane przez organizacje Consumer Watchdog oraz Center For Digital Democracy i może być w niedalekiej przyszłości zablokowane przez Federalną Komisję Handlu. Naturalne wydaje się więc pytanie czy ewentualne porozumienie pomiędzy Apple oraz Quattro Wireless czekałby ten sam los.

Warto zauważyć, że Apple i Google walczą o dość niszowy, jednak niezwykle obiecujący rynek reklam skierowanych na telefony komórkowe. Według prognoz w 2013 roku może on być wart nawet 3,1 miliarda dolarów. W tym kontekście 275 milionów dolarów zaproponowane przez firmę z Cupertino (czy nawet 750 milionów jaką za AdMob chce wyłożyć Google) wydaje się być kwotą niewygórowaną.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)