Apple chce wykorzystać E Ink. Nowe Maki zachwycą... klawiaturą?

Apple chce wykorzystać E Ink. Nowe Maki zachwycą... klawiaturą?13.10.2016 15:19
Apple chce wykorzystać E Ink. Nowe Maki zachwycą... klawiaturą?

Im dłużej trzeba czekać na premiery kolejnych komputerów Apple, tym większe są oczekiwania. Ale nie brakuje też głosów, według których korporacja szefowana przez Tima Cooka nie ma pomysłu na kolejną rewolucję w segmencie np. ultrabooków, zwłaszcza że w kwestii smukłości wyrosła w ostatnim czasie spora konkurencja, na czele z HP. Coż, jeśli nie oknem, to drzwiami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Może się bowiem okazać, że największą innowacją w kolejnej serii Maków będzie nie sam komputer, ale... klawiatura. W maju pisaliśmy o przeciekach dotyczących dodatkowego ekranu, jaki miałby się znaleźć nad tradycyjną klawiaturą QWERTY. Ma on być zresztą dotykowy i konfigurowalny, co w zasadzie mogłoby zbagatelizować znaczenie docka widocznego na ekranie.

Nie sposób traktować jako przypadek zbieżności przecieków o eksperymentach Apple z klawiaturą i informacji z postu użytkownika Foxconninsider opublikowanego na reddicie. Przedstawia się on jako współorganizator imprezy, której gościem był Foxconn, i na której znalazły się egzemplarze testowe urządzenia, które w przyszłości mają stać się nową magiczną klawiaturą Apple.

Wygląda na to, że Apple stworzy klawiaturę z wykorzystaniem technologii E Ink. Jest to poniekąd woda na młyn dla tych, którzy uważają, że Apple nie przoduje w innowacjach, lecz w umiejętnościach ich sprzedaży. Podobny pomysł został bowiem już zrealizowany wcześniej przez australijski startup Sonder.[yt=https://www.youtube.com/watch?v=0zqYGexbTGQ]Plastikowa obudowa klawisza w nowej klawiaturze Apple ma być zatem przezroczysta, zaś pod nią znajdzie się warstwa papieru E Ink. Pozwoli to oczywiście an dowolną zmianę znaków na klawiaturze. Nie chodzi tu tylko o dodatkowe klawisze funkcyjne, ale także o automatyczną podmianę znaków po przełączeniu na inny układ klawiatury. Według Foxconninsidera, klawiatura z warstwą papieru elektronicznego ma trafić także do MacBooków.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)