Apple chwali się wynikami finansowymi

Apple chwali się wynikami finansowymi

Redakcja
26.01.2010 15:45

Apple opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny roku 2010, który zakończył się w przypadku tego producenta 26 grudnia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rosnąca sprzedaż dwóch flagowych produktów firmy: telefonu iPhone oraz komputera Macintosh.

W analizowanym kwartale Apple może pochwalić się wpływami na poziomie 15,68 mld dolarów (jest to o 3,8 mld więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego). Co więcej, zwiększyły się również zyski firmy, które wyniosły 3.38 miliarda (rok wcześniej kwota ta osiągnęła pułap jedynie 2,26 mld).

Jak poinformowali przedstawiciele Apple, tak dobre wyniki finansowe spowodowane są sporym wzrostem sprzedaży dwóch kluczowych produktów firmy: telefonów iPhone (8,7 mln sprzedanych egzemplarzy, wzrost o 100% w porównaniu do pierwszego kwartału fiskalnego roku 2009) oraz komputerów Macintosh (3,36 mln sztuk, wzrost o 33%). Co prawda nieznaczny spadek (8%) zanotowano w sprzedaży iPodów, jednak jak widać nie przeszkodziło to Apple w zwiększeniu wpływów.

Co ciekawe, przy okazji ogłoszenia raportu Steve Jobs zdradził, że jego firma planuje w tym roku udostępnić użytkownikom kilka przełomowych produktów. Jeden z nich swoją premierę będzie miał w tym tygodniu. Już niedługo przekonamy się zatem, czy potwierdzą się plotki o wydaniu tabletu z logiem jabłuszka. Możliwości jest oczywiście więcej i na ostateczne wnioski przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać - przynajmniej do jutra, kiedy to planowana specjalna konferencja Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)