Apple Final Cut Pro X i Logic Pro X za darmo na 90 dni – propozycja na czas kwarantanny

Apple proponuje darmowe wersje próbne swoich programów dla twórców, fot. Pixabay
Apple proponuje darmowe wersje próbne swoich programów dla twórców, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

27.03.2020 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple dołącza do grona producentów, którzy na czas pandemii udostępniają swoje oprogramowanie za darmo na dłuższy okres. W tym przypadku klienci będą mogli korzystać z Final Cut Pro X oraz Logic Pro X w ramach 90-dniowego, darmowego okresu próbnego. O szczegółach poinformował serwis The Verge.

Final Cut Pro X to oprogramowanie do edycji filmów wykorzystywane przez zawodowców i przeznaczone dla komputerów z macOS-em. Testową wersję można już teraz pobrać ze strony Apple, a jeśli użytkownik był już w czasie testowania poprzedniego wydania, jego okres testowy zostanie dodatkowo wydłużony o kolejne 90 dni. Final Cut Pro X wymaga przynajmniej 4 GB pamięci operacyjnej, choć do edycji 4K zalecane jest co najmniej 2 razy tyle pamięci.

Final Cut Pro to jedna z propozycji na czas kwarantanny, fot. materiały prasowe Apple.
Final Cut Pro to jedna z propozycji na czas kwarantanny, fot. materiały prasowe Apple.

Logic Pro X to natomiast aplikacja do tworzenia, aranżowania i miksowania muzyki, czyli tak zwany DAW. Podobnie jak Finul Cut, jest często wykorzystywana nie tylko przez domorosłych artystów, ale także zawodowców. Już na starcie dostępne są tu setki pętli i próbek, które można wykorzystywać w swoich utworach. Jak podaje The Verge, Logic Pro X w darmowej, 90-dniowej wersji będzie dostępny na stronie Apple w najbliższym czasie.

Poza promocją obydwa programy kosztują w polskiej dystrybucji odpowiednio niecałe 1400 i 950 złotych, Alternatywną propozycją do tworzenia wideo może być Adobe Premiere lub DaVinci Resolve, zaś w przypadku muzyki – Ableton Live, FL Studio czy Pro Tools.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)