Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

30.10.2010 16:43

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za ostatni kwartał, Mac OS X został zaatakowany przez trojana, a firmie Google upiekło się w sprawie skanowania prywatnych adresów Wi-Fi. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu wiadomości na temat wielkich firm.

Jedną z ciekawszych wiadomości w minionym tygodniu było ukazanie się nowego konia trojańskiego, który między innymi atakuje Mac OS X. Złośliwego oprogramowania dla systemu firmy Apple jest tak niewiele, że pojawienie się nowych programów obchodzone jest prawie jak święto. Wydano też finalną wersję komunikatora Messenger for Mac, zaś Apple udostępnił aktualizację aplikacji Logic Pro i Logic Express.

Google cieszy się zapewne ze stanowiska Federalnej Komisji Handlu, która umorzyła śledztwo w sprawie skanowania prywatnych sieci Wi-Fi. Firma nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych. Z kolei David Lawee, wiceprezes ds. rozwoju Google, chwalił się, że zakup firmy Android był jedną z najlepszych decyzji jego spółki. Faktycznie, dzięki systemowi Android Google stał się jednym z głównych graczy na rynku smartfonów. W e-sklepie z aplikacjami jest już ponad 100 tys. aplikacji. Warto też wspomnieć o pozwie przeciwko firmie skierowanym do sądu w Kalifornii. Google został oskarżony o ujawnianie prywatnych danych osób korzystających z wyszukiwarki firmy.

Minął kolejny dobry kwartał w Microsofcie. Firma opublikowała wyniki finansowe, które pokazują przede wszystkim dobrą sprzedaż systemu Windows 7 i pakietu Office 2010. Microsoft wydał też kolejną odsłonę Platform Preview przeglądarki internetowej Internet Explorer 9, jak również Release Candidate Windows 7 SP1. Do sprzedaży trafił natomiast pakiet Office 2011 dla systemu Mac OS X, a w sklepie dla systemu Windows Phone 7 jest już ponad 1000 aplikacji. Informowaliśmy też o ciekawej wypowiedzi byłego głównego architekta Microsoftu, Raya Ozziego, który wróży czarną przyszłość systemowi Windows...

Na koniec ciekawostki, tym razem dwie. We Francji codziennie adresowanych jest około 25 tys. skarg na piratów. Druga ciekawostka dotyczy naszego wschodniego sąsiada. Rosjanie planują wprowadzić własny system operacyjny - oparty na Linuksie, ale podobno nie będzie to kolejna linuksowa dystrybucja, a całkiem nowy system.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)