Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

15.01.2011 19:11

Zaktualizowany iWork.com, Chrome bez H.264 i Microsoft bez Boba Muglii - to jedne z ciekawszych informacji z mijającego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Ostatni tydzień w Apple minął pod znakiem aktualizacji takich narzędzi jak iWork.com czy Xcode. Pojawiły się też informacje o iOS 4.3, który będzie najprawdopodobniej posiadać możliwość tworzenia hotspota. Wiadomości na ten temat pojawiły się w związku z wprowadzeniem smartfona iPhone 4 do amerykańskiej sieci Verizon. Poza tym pisaliśmy również o aktualizacji programu Pixelmator, a także wydaniu MPlayer OSX Extended, nowej wersji popularnego odtwarzacza multimediów.

Google poinformował o porzuceniu obsługi kodeka H.264 w Chrome na rzecz projektu WebM. To decyzja o dużym znaczeniu, bowiem od niej zależeć będzie, w jakim formacie wielu internautów obejrzy materiały wideo w standardzie HTML5. Google zakupił również firmę odpowiedzialną za rozwój technologii dla e-booków. Poza tym pojawiły się kolejne informacje na temat aktualizacji Androida do wersji 2.4, jak również uaktualnienie przeglądarki Chrome. W serwisie YouTube wprowadzono nową metodę na dodawanie materiałów wideo, zaś w Google Translate dla Androida pojawił się widok konwersacji.

Z Microsoftu odszedł Bob Muglia, jeden z ważniejszych pracowników tej firmy. Ponadto okazuje się, że Windows Phone 7 boryka się z problemem wycieku danych. Są one przesyłane przez sieć 3G bez wiedzy użytkownika. Microsoft już pracuje nad usunięciem problemu. Firma udostępniła również styczniowe biuletyny bezpieczeństwa, a także finalną wersję WebMatriksa, dzięki któremu można stworzyć własny portal internetowy na platformie serwerowej Microsoftu. Okazuje się, że Internet Explorer 9 będzie posiadać opcjonalny widok kart pod paskiem adresowym. Ukazał się też Windows Embedded Handheld 6.5, system operacyjny bazujący na Windows Mobile 6.5.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)