Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

22.01.2011 17:34, aktual.: 22.01.2011 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Jobs na zwolnieniu lekarskim, Eric Schmidt nie będzie szefem Google’a, zaś Microsoft pracuje nad Windowsem 8. To jedne z ciekawszych informacji z minionego tygodnia.

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za kolejny kwartał i po raz kolejny pobiła własny rekord. Świetne przychody firmy z Cupertino przysłoniła jednak wiadomość, że Steve Jobs, szef Apple’a, ponownie udaje się na urlop chorobowy. Poza tym twórca systemu iOS wydaje wojnę jailbreakowi, prosząc o pomoc rząd USA. W minionym tygodniu pisaliśmy także o pogłoskach na temat kolejnej wersji systemu dla smartfonów, o możliwym mariażu iTunes i Safari, a także o najczęściej pobieranych aplikacjach z App Store.

W Google również zmiany personalne, co ogłoszono podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym firmy. Ze stanowiska szefa firmy ustępuje Eric Schmidt. Jego miejsce zajmie współzałożyciel spółki, Larry Page. Poza tym zaktualizowano stronę główną YouTube, co nie przypadło do gustu części użytkowników, a także podpisano umowę z ZAiKS-em dotyczącą umieszczania materiałów w serwisie. Warto też wspomnieć o pogłoskach na temat zmian jakie mają wkrótce pojawić się w Google Docs, a także aktualizacji RealPlayera dla Androida. Nowa wersja aplikacji przynosi szereg zmian, między innymi możliwość podglądu plików audio w trybie poziomym.

Microsoft odnalazł wreszcie przyczynę dużych transferów danych z telefonów Windows Phone 7. Był to jak dotąd najpoważniejszy problem, z którym borykał się nowy system dla smartfonów. Kolejna ciekawa wiadomość to nieoficjalne informacje na temat planu wydawniczego Windowsa 8, a także wiadomości o nowych zabezpieczeniach w Internet Explorerze 9. Z kolei usługa Dynamics CRM Online Microsoftu wspomagająca zarządzanie firmą dostępna jest już także w naszym kraju. Microsoft udostępnił też betę Attack Surface Analyzera - programu pozwalającego śledzić zmiany w systemie wykonywane przez oprogramowanie.

Na koniec ubiegłotygodniowa ciekawostka spoza trójki wielkich firm. 19 stycznia obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Hasła organizowany przez Symantec oraz portal dobreprogramy. W ramach akcji przygotowano konkurs, w którym można wygrać 100 licencji na pakiet zabezpieczający zapewniający kompleksową ochronę systemu i danych: Norton Internet Security 2011. Konkurs potrwa jeszcze do 1 lutego - polecamy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także