Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

07.05.2011 18:40

Koniec śledzenia użytkowników iOS, nowości w Chrome i aktualizacja Windows Phone 7 - to jedne z ciekawszych newsów mijającego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple wydał aktualizację iOS usuwającą błąd, który umożliwiał śledzenie użytkowników urządzeń z tym systemem. Mimo tego sprawę postanowiła zbadać Komisja Europejska, która zaniepokojona jest bezpieczeństwem osób korzystających ze sprzętu firmy. Dowiedzieliśmy się także o pojawieniu się fałszywego antywirusa na Mac OS X. Z kolei nowe wydanie systemu dla Maków będzie zapewne rozprowadzane również za pośrednictwem e-sklepu Mac App Store. Kolejne ciekawe informacje dotyczą chmury obliczeniowej, nad którą trwają prace w Cupertino oraz sprzedaży mobilnych aplikacji. Na rynku programów dla smartfonów i tabletów Apple wciąż jest liderem.

Google przygotowuje się do konferencji I/O 2011, która będzie miała miejsce w dniach od 10 do 11 maja w San Francisco. W centrum zainteresowania znajdą się zapewne dwa tematy - system Android i przeglądarka Chrome. Google właśnie testuje obsługę wielu profili w swoim programie do surfowania po Sieci. Firma wprowadziła też kanarkowe wydania, czyli Chrome Canary dla systemu Mac OS X. Teraz nie tylko użytkownicy systemu Windows będą mogli cieszyć się testowymi wydaniami przeglądarki. Możliwe też, że Google prowadzi tajne rozmowy ze Skype w sprawie bliższej współpracy. Popularnym komunikatorem jest również zainteresowany Facebook. Poza tym w minionym tygodniu odświeżono silnik V8 i narzędzia do testowania przeglądarek internetowych.

W Microsofcie zapewne ze smutkiem przywitano kolejne statystyki pokazujące spadek zainteresowania Internet Explorerem. Z przeglądarki korzystało w ubiegłym miesiącu nieco ponad 55% internautów na świecie. Microsoft cały czas jednak rozwija swój program i zapowiedział, że wkrótce z poziomu IE będzie można usuwać ciasteczka we Flash Playerze. Wydano też aktualizację bezpieczeństwa przeznaczoną dla smartfonów z systemem Windows Phone 7. Poza tym RIM, twórca telefonów BlackBerry, ogłosił, że wyszukiwarka Bing zastąpi Google w jego urządzeniach.

Na koniec ciekawostka. W tym tygodniu obchodzono... Dzień Przeciwko DRM. W ten sposób organizacja Free Software Foundation walczy o wycofanie formatu zabezpieczającego materiały chronione prawami autorskimi.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)