Apple i samochody. Firma ma zainwestować 3,6 mld w Kia Motors i projekt Apple Car

Apple i samochody. Firma ma zainwestować 3,6 mld w Kia Motors i projekt Apple Car

fot. Feng Li/Getty Images
fot. Feng Li/Getty Images
03.02.2021 17:00

Firma Apple planuje stworzyć własny, elektryczny samochód - wiemy już o tym od dłuższego czasu. Według południowokoreańskich mediów, amerykański gigant ma ogłosić wkrótce partnerstwo z jednym z miejscowych producentów aut. Ma być nim Kia. Kontrakt na stworzenie Apple Car ma opiewać na niebagatelne 3,6 miliarda dolarów.

Według dziennika Donga, na który powoływał się szanowany serwis biznesowo-technologiczny Bloomberg, Apple chce rozpocząć produkcję własnych aut elektrycznych w 2024 r, a z fabryki ma wyjechać 100 000 egzemplarzy Apple Car.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że Apple zawiąże umowę z Hyundaiem do marca. Jednak najnowszy raport mówi, że amerykański potentat mógłby ogłosić partnerstwo z Kią już 17 lutego 2021 r.

Czego teraz jednak jeszcze nie wiadomo, to jaka dokładnie będzie rola firmy Kia w tworzeniu Apple Car. W tym momencie nie wiemy, czy Kia będzie bezpośrednio odpowiadać za produkcję, a może jedynie będzie dostawcą części dla Apple.

Niejasne jest na razie również, czy Apple będzie opierać swój samochód na technologii autonomicznej, choć jest to całkiem możliwe, zważywszy, że firma przejęła kilku kluczowych pracowników Tesli.

Szeregi Apple zasilił niedawno także dyrektor inżynierii Porsche odpowiadający za podwozia. Z raportu Reutersa z grudnia 2020 r. wynika również, że Apple Car ma być oparty na przełomowej technologii akumulatorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)