Apple. Istotna zmiana w iOS - skorzysta z niej twoja rodzina

Apple. Istotna zmiana w iOS - skorzysta z niej twoja rodzina

fot. James Lewis/Unsplash
fot. James Lewis/Unsplash
05.12.2020 16:31

Dzisiaj Apple ogłosiło ważną nowość, która dotyczy aplikacji w iOS. Skorzystają z niej osoby, które korzystają z chmury rodzinnej.

Ta nowa funkcja, którą wprowadza Apple to możliwość dzielenia się z członkami rodziny swoimi subskrypcjami w płatnych aplikacjach. W analogiczny sposób inni użytkownicy chmury rodzinnej będą mogli także korzystać z aplikacji, w których odblokowaliśmy rozszerzoną wersję, pozbawioną reklam.

Apple zapowiadało tę funkcjonalność już w czerwcu 2020 r., ale dopiero teraz umożliwiło wprowadzenie tych zmian deweloperom. Od teraz to oni będą mogli decydować, którymi z aplikacji można się dzielić w ten sposób.

Niektórzy twórcy oprogramowania już zapowiedzieli umożlienie dzielenia się subskrypcjami wśród użytkowników chmury rodzinnej. Proces ten odbywa się automatycznie - jedynie główny użytkownik musi wejść do ustawień telefonu (Ustawienia) i zakładki Subskrypcje, a tam wybrać opcję Udostępniaj nowe subskrypcje.

Jeśli natomiast chodzi o dostęp do odblokowanych, rozszerzonych wersji aplikacji, należy wejść do sklepu App Store, a następnie stuknąć w ikonę naszego konta w prawym górnym rogu i przejść do sekcji Kupione. Tutaj wystarczy wybrać członka rodziny, który odblokował płatną wersję aplikacji i z tego ekranu można następnie wybrać interesującą nas aplikację.

Nowa funkcjonalność może skłonić więcej osób do kupowania subskrypcji czy płatnych wersji aplikacji - przez to, że możemy podzielić się kosztami (do sześciu osób może korzystać z chmury rodzinnej).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)