Apple M1: Linus Torvalds chce by nowe Maki obsługiwały Linuxa

Apple M1: Linus Torvalds chce by nowe Maki obsługiwały Linuxa23.11.2020 10:46
fot. Hacker Noon
fot. Hacker Noon

Linus Torvalds jest zachwycony nowymi komputerami Mac z procesorem M1. Nawet chciałby mieć takiego. Jest tylko jedno "ale".

Tak, zgadliście, chodzi o pełną kompatybilność z Linuxem. Linus wypowiedział się o nowym sprzęcie Apple na forum Real Tech World.

Linus Torvalds: Mac M1 byłby sprzętem idealnym, gdyby...

"Absolutnie chciałbym mieć Maca z M1, gdyby tylko obsługiwał Linuxa. Mam wiele świetnych wspomnień z MacBookiem Air sprzed dekady. Niestety Apple'owi zajęło zbyt dużo czasu, aby usprawnić ekrany w swoich sprzętach, a w tym czasie starałem się znaleźć lepsze laptopy, podczas gdy Apple starało się obrzydzić Linuxa." - napisał Torvalds

Odpowiadając na pytanie na forum technologicznym, Torvalds odnotował, że Apple używa Linuxa do obsługi własnych serwerów i usług w chmurze, komputery Mac nie obsługują Linuxa w sposób natywny.

Torvalds bardzo nad tym ubolewa. "Nowy MacBook Air byłby sprzętem idealnym, gdyby nie system operacyjny" - pisał w kolejnych wpisach na forum. Przyznał również, że chciałby aby Linux działał jak należy od razu - bez konieczności "grzebania" w systemie. "Nie chciałbym również walczyć z firmami, które nie chcą pomagać konsumentom [w tym temacie - przyp. red.]" - dodał.

Natywne wsparcie dla Linuxa na komputerach Mac z procesorem M1 na pewno byłoby mile widziane dla programistów. Póki co, pozostaje to jednak myśleniem życzeniowym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)