Apple ma się czego obawiać? Swoje ultrabooki już wkrótce zaprezentuje Xiaomi

Apple ma się czego obawiać? Swoje ultrabooki już wkrótce zaprezentuje Xiaomi

18.07.2016 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można było się spodziewać, że wraz z sukcesem kolejnej odsłony swoich flagowców, apetyt Xiaomi będzie tylko rosnąć. Już teraz portfolio korporacji jest więcej, niż bogate, a wkrótce powiększy się o ultrabooka.

W ostatnim czasie na tym polu zaczyna bowiem brakować jednoznacznego lidera. Nie możemy bowiem narzekać na wysyp tej klasy laptopów od Apple, którego Air przez lata niepodzielnie cieszył się popularnością wśród konsumentów. W ostatnim czasie ten fakt wykorzystało HP, które swoim modelem Spectre wyznaczyło nowy rekord w gabarytach ultrabooków.

Według danych z benchmarku, do których dotarł serwis benchlife.info, Xiaomi nie pokusiło się o odważne nowatorstwo, przynajmniej w kwestii samej konstrukcji. Chińczycy mają bowiem pracować nad dwoma modelami ultrabooka, które mają stanowić odpowiedź na MacBooka Air i całymi garściami czerpać z niego inspiracje.

Xiaomi ma pracować nad dwoma wariantami ultrabooka, jeden z nich będzie wyposażony w 11-calowy wyświetlacz, zaś ekran drugiego ma mieć 13-calową przekątną. Wiadomo już także nieco o podzespołach nowych urządzeń: wbrew wcześniejszym informacjom o wykorzystaniu procesorów Atom, przede wszystkim w celu minimalizacji kosztów, wybór padnie najpewniej na zaprezentowany jeszcze pod koniec zeszłego roku układ z rodziny Skylake, dwurdzeniowy Intel Core i7-6500U z taktowaniem o częstotliwości 2,5 GHz i do 3,1 GHz w trybie turbo.

Ponadto o specyfikacji wiadomo tyle, że oba modele zostaną wyposażone w 8 GB RAM-u, nie zabraknie gniazda USB Type-C. Doniesienia wydają się tym bardziej prawdopodobne, że biznesowy ultrabook pozostaje w zgodzie z ogłoszonym niedawno planem Xiaomi, aby z marki kojarzonej z niskimi cenami, stawać się sukcesywnie korporacją kojarzoną z produkcją sprzętu premium. Na komputerach ma zostać preinstalowany Windows 10, zaś oficjalnego komunikatu od Xiaomi możemy się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)