Apple nie jest już najbardziej wartościową firmą na giełdzie. Mamy nowego lidera

Apple nie jest już najbardziej wartościową firmą na giełdzie. Mamy nowego lidera

Apple nie jest już najbardziej wartościową firmą na giełdzie. Mamy nowego lidera
Piotr Urbaniak
24.11.2018 17:27

Dotychczas Apple mogło poszczycić się prestiżowym tytułem najbardziej wartościowej spółki na amerykańskiej giełdzie. Przedsiębiorstwo ustanowiło przy tym nietuzinkowy rekord, notując wartość bezwzględną na poziomie ponad 1 bln dol. Ale to już przeszłość.

Tak wysoki wynik osiągnięto przy kursie 207 dol. za akcję, a ten zdołał jeszcze wzrosnąć do 231 dol. Hossę przerwała jednak premiera iPhone'a XS oraz XR, które nawet w USA zostały skrytykowane za zbyt wysoką cenę, przez co sprzedają się gorzej od poprzedników. Firma z Cupertino zaczęła gorączkowo poszukiwać rozwiązań, na przykład wznawiając produkcję zeszłorocznego iPhone'a X, jednak to – co zrozumiałe – nie mogło uspokoić inwestorów.

Obraz

Cena za akcję Apple'a spadła do „zaledwie” 172,2 dol., co oczywiście znalazło negatywne odzwierciedlenie w całkowitej wartości korporacji. Teraz wynosi ona niespełna 747 mld dol. Dzięki temu, przy kapitalizacji równej ponad 753 mld dol., na prowadzenie wysunął się Microsoft, choć u samej firmy z Redmond od września br. także widać tendencję zniżkową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)