Apple nie jest największym sprzedawcą smartfonów z wycięciem na ekranie

Apple nie jest największym sprzedawcą smartfonów z wycięciem na ekranie

02.08.2018 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone X nie był pierwszym smartfonem z wycięciem na ekranie, ale to on spopularyzował notcha. Mogłoby się wydawać, że to właśnie Apple jest największym sprzedawcą smartfonów z notchem, jednak to inna firma może pochwalić się lepszym wynikiem. Huawei w drugim kwartale stał się drugim największym producentem smartfonów na świecie. Wrażenie może robić osiągnięty wzrost, który wyniósł aż 40,9 proc. względem poprzedniego roku. Firma nie zamierza na tym poprzestawać, po wyprzedzeniu Apple, kolejnym celem jest zepchnięcie Samsunga z pierwszej pozycji.

Chiński producent może pochwalić się jeszcze jednym świetnym wynikiem. Według raportu Sigmaintell Consulting, który został opublikowany na DigiTimes, Huawei był największym sprzedawcą smartfonów z notchem w pierwszej połowie 2018 roku. Firma dostarczyła 25,4 mln sztuk modeli z wycięciem. Natomiast wynik Apple wynosi 20,7 mln sztuk. Dalsze pozycje należą do Oppo, Vivo i Xiaomi.

Huawei P20.
Huawei P20.

Owszem wynik Huaweia robi wrażenie, ale trzeba zauważyć, że w ofercie Apple dostępny jest tylko jeden smartfon z notchem. Natomiast portfolio Huaweia jest bogatsze. Na liście smartfonów z wycięciem znajduje się Huawei P20 i P20 Pro, Huawei P20 Lite czy Honor 10. Sytuacja może ulec zmianie po premierze trzech nowych iPhone’ów, które mają zostać pokazane jesienią – wszystkie modele mają posiadać wycięcie.

Na liście brakuje Samsunga, który pozostaje największym producentem smartfonów. Warto zauważyć, że firma nie uległa modzie i nie posiada żadnego modelu z charakterystycznym wycięciem. Prawdopodobnie nie wprowadzi takiego smartfonu do oferty. Dodatkowo może wykorzystać brak notcha w reklamach i promocji nowych modeli.

Smartfonów z notchem może pojawić się jeszcze więcej. W końcu Android P dostanie oficjalne wsparcie dla wycięcia. Google nawet wydało wytyczne, którymi mają kierować się partnerzy. Według nich smartfon z Androidem P może posiadać maksymalnie dwa wycięcia. Jedno może znaleźć się na górze, drugie na dole. Zabronione jest natomiast stosowanie notcha na prawym i lewym boku ekranu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także