Apple nie porzuca tabletów: iPad Pro bez ramek i fizycznego przycisku

Apple nie porzuca tabletów: iPad Pro bez ramek i fizycznego przycisku

Apple nie porzuca tabletów: iPad Pro bez ramek i fizycznego przycisku
11.05.2017 13:07

Microsoft przygotowuje się do premiery nowego Surface Pro i najpewniej nie wprowadzi dużych zmian. Nie musi tego robić, obecna koncepcja się sprawdza. Apple w tak korzystnej sytuacji nie jest, iPady potrzebują zastrzyku nowości, by zatrzymać mocno spadającą sprzedaży. Nową konstrukcję mamy zobaczyć już w kolejnym iPadzie Pro.

Rynek tabletów zauważalnie zwolnił. Spada sprzedaż zarówno urządzeń działających pod kontrolą Androida, jak i tych z iOS-em. Niektórzy producenci sprzętu z Androidem w ogóle zrezygnowali z tego segmentu lub wypuszczają nowe generacje swoich tabletów znacznie rzadziej. Z kolei Microsoft nie ma powodów do narzekań – sprzedaż Surface Pro, urządzenia oferujące jednak znacznie więcej niż zwykły tablet, ciągle wzrasta. Najwidoczniej nie potrzebujemy tabletów wyłącznie do konsumowania treści, zostały one wyparte przez smartfony z dużym wyświetlaczem. Zapotrzebowanie jest na urządzenia łączące tablet i laptopa, takie jak właśnie Surface Pro i próbujący to robić iPad Pro.

Apple nie zamierza odpuszczać walki z Microsoftem, firmie marzy się dominacja także w klasie hybrydowych urządzeń. W związku z tym duży nacisk ma być położony na nowego iPada Pro, przynoszącego znacząco odświeżony wygląd. Obecne informacje wskazują, ze Apple pozbawi (przynajmniej wizualnie) go ramek i to wszystkich – prawie cały przód ma należeć do 10,5-calowego ekranu. Co ciekawe, mimo większego wyświetlacza, nowy iPad Pro będzie miał rozmiar bardzo zbliżony do 9,7-calowego poprzednika.

Nowy iPad Pro już w czerwcu? źródło: bgr.com
Nowy iPad Pro już w czerwcu? źródło: bgr.com

Usunięcie ramek wokół ekranu będzie wiązało się z innymi poważniejszymi zmianami. Przycisk fizyczny może zniknąć lub zostanie zintegrowany z wyświetlaczem, podobnie jak w Samsungu Galaxy S8. Zrezygnowanie z fizycznego przycisku jest prawdopodobne – taki sam zabieg ma być zastosowany w iPhonie 8. Apple będzie musiało również poradzić sobie ze znalezieniem nowego, wygodnego miejsca dla Touch ID.

Nie podane zostały oficjalne informacje, Apple jak zawsze stara się wszystko trzymać w tajemnicy. Mówi się, że nowego iPada Pro 10,5 mielibyśmy zobaczyć 5 czerwca, podczas WWDC 2017.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)