Apple nie uczy się na błędach, powstaje kolejny tani iPhone

Apple nie uczy się na błędach, powstaje kolejny tani iPhone

Apple nie uczy się na błędach, powstaje kolejny tani iPhone
25.05.2015 14:01, aktualizacja: 25.05.2015 23:02

Na stronie internetowej brytyjskiego sklepu Apple zostało umieszczone zdjęcie zupełnie nowego smartfona. Mimo iż pracownicy szybko zrozumieli swój błąd i usnęli zdjęcie, to ich reakcja była za wolna, aby ktoś nie zauważył tej wpadki. W sieci od razu pojawiły się informacje o nowym iPhonie, wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z modelem 6c.

Mogłoby się wydawać, że każdy produkt opatrzony logo nagryzionego jabłka powinien sprzedawać się świetnie. Jednak nie było tak w przypadku iPhone’a 5c, który okazał się niewypałem. Klienci nie byli zbytnio zainteresowani tańszym modelem. Kolorowa, poliwęglanowa obudowa, 4-calowy wyświetlacz i podzespoły wyciągnięte ze starszego iPhone’a 5 nie wydały się na tyle atrakcyjne, aby w dniu premiery płacić ponad 2 tysiące złotych.

Tak będzie wyglądał iPhone 6c?
Tak będzie wyglądał iPhone 6c?

Mimo porażki tańszego iPhone’a, firma z Cupertino zamierza wydać jego następcę. Na oficjalnej stronie internetowej brytyjskiego sklepu Apple pojawiło się zdjęcie nowego smartfona. Ze względu na kolorową obudową mógł on skojarzyć się z modelem 5c. Jednak przycisk Home, który wygląda jakby był wyciągnięty z iPhone’a 6 sugeruje, że mamy do czynienia z zupełnie nowym urządzeniem. Prawdopodobnie przez chwilę na stronie Apple pojawiło się zdjęcie modelu 6c.

Według nieoficjalnych informacji sercem iPhone’a 6c będzie 64-bitowy układ Apple A7, który został zastosowany w modelu 5S. Mamy dostać 4-calowy wyświetlacz, co miałoby być odpowiedzą na skargi osób dla których iPhone 6 był urządzeniem za dużym. Jednak nie są to potwierdzone informacje, a wiec firma z Cupertino może zdecydować się na większy ekran. Natomiast nowy przycisk Home sugeruje, że Apple zdecyduje się na zastosowanie technologii Touch ID.

Firma Apple znana jest z tego, że potrafi dochować tajemnicy o swoich produktach. W związku z tym obecnie wiemy naprawdę niewiele, a na dokładniejsze informacje będziemy musieli poczekać aż pojawią się pierwsze oficjalne zapowiedzi.

Plany Apple o wprowadzeniu kolejnego tańszego modelu są zaskakujące. W końcu sprzedaż iPhone’a 5c była daleka od oczekiwanej, co jest dowodem, że klienci Apple nie są zainteresowani takimi urządzeniami. Firmie nie udał się również znaleźć nowych klientów. iPhone 5c był drogi, a oferował specyfikację smartfona sprzed roku. Dodatkowo nie oferował charakterystycznej wysokiej jakości wykonania i bardziej „szlachetnych” materiałów. Jeśli tym razem firma z Cupertiono nie zmieni swojego podejścia do tańszych modeli, to sytuacja raczej się powtórzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)