Apple poszukuje programistów ze znajomością Windows 10. Przeniesie aplikacje na UWP

Apple poszukuje programistów ze znajomością Windows 10. Przeniesie aplikacje na UWP

Nie ma wątpliwości: zakres odbiorców usług trzeba rozszerzyć, fot. Shutterstock.com
Nie ma wątpliwości: zakres odbiorców usług trzeba rozszerzyć, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
20.11.2019 06:00

"Dołącz do nas i pomóż budować nowej generacji aplikacje multimedialne na Windowsa" – brzmi opublikowana przez Apple oferta pracy dla starszego programisty C/C++. Jak czytamy, firmie w szczególności zależy na osobie znającej środowisko UWP, a to z kolei prowadzi do oczywistego wniosku: przeniesie swoje czołowe aplikacje.

Nie ma co ukrywać, że obecnie wsparcie Windowsa 10 ze strony Apple jest kiepskie, a właściwie to ostatnimi czasy zerowe. Wprowadzając usługę TV+, we własnościowym macOS aplikację iTunes rozbito na trzy mniejsze: Muzyka, Podcasty oraz TV. Tymczasem użytkownicy okienek wciąż mają do dyspozycji starszej generacji kombajn, który w dodatku nie obsługuje wspomnianej subskrypcji. Trzeba radzić sobie poprzez przeglądarkową wersję serwisu.

Samo Apple natomiast na każdym kroku udowadnia, że chce dążyć do popularyzacji swych platform. A jeśli tak, to wypadałoby wystawić nos poza macOS, prawda? Dlatego zapewnienie odpowiednich aplikacji użytkownikom Win 10 wydaje się nie tyle rozsądne, co absolutnie konieczne. Zwłaszcza, że UWP to nie tylko komputery, ale na przykład także Xbox One.

W roku fiskalnym 2019 firma z Cupertino zwiększyła przychody z gałęzi usługowej o blisko 20 proc., porównując do roku wcześniejszego. Powszechnie uważa się, że trend wzrostowy będzie się zarysowywać coraz bardziej, kosztem sprzedaży urządzeń. Wiadomo, co w takim wypadku mogą podpowiadać zarządowi księgowi. Czekamy też na apkę TV+ na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)