Apple pozwoli zmieniać konta na iPhone? Sporo na to wskazuje

Apple pozwoli zmieniać konta na iPhone? Sporo na to wskazuje

fot. Apple
fot. Apple
31.12.2020 16:18

iPhone'y cieszą się ogromną popularnością i liczbą dostępnych na nie aplikacji. Jednak firma Apple, pomimo że w niektórych aspektach wiedzie prym w branży, w innych mocno odstaje od konkurencji. Jedną z funkcji, których nadal brakuje jest obsługa wielu kont. Może się to jednak zmienić, a wskazuje na to najnowszy patent firmy.

Apple niedawno opracowało wniosek patentowy opisujący mechanizm zapewnienia domeny w tzw. "bezpiecznej enklawie" dla wielu użytkowników na jednym urządzeniu.

Wyzwanie we wprowadzeniu tej funkcji jest takie, że systemy iOS i iPadOS szyfrują zawartość urządzenia specjalnym kodem używanym do odblokowania urządzenia. Bez niego nie można korzystać ze sprzętu.

Przy kilku użytkownikach jednocześnie mechanizm szyfrowania musiałby generować kilka kodów dla osobnych użytkowników. Żaden z nich nie mógłby widzieć plików innej osoby na tym telefonie/tablecie. Jest to oczywiście ambitne założenie, ale jednak sprawiające problemy w zastosowaniu.

Bezpieczna enklawa jest koprocesorem stosowanym w urządzeniach typu iPhone, iPad, komputerach Mac, której funkcją jest szyfrowanie danych oraz inne operacje bezpieczeństwa.

Na razie rozwiązanie Apple jest opisane jedynie w patencie, a więc nie ma gwarancji, że zostanie ostatecznie wprowadzone. Mimo wszystko byłaby to jedna z najbardziej wyczekiwanych zmian w systemie iOS i iPadOS.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)