Apple pracuje nad konkurencją dla Office 365 i Google Docs?

Apple pracuje nad konkurencją dla Office 365 i Google Docs?

03.08.2011 12:42, aktualizacja: 03.08.2011 13:18

Serwis AppleInsider poinformował, że na stronach firmy Apple pojawiło się ogłoszenie, że firma szuka inżynierów specjalizujących się w budowaniu skalowalnych aplikacji webowych w oddziale zajmującym się iWork. Wszystko wskazuje więc na to, że Apple będzie rozwijać pakiet biurowy iWork dostępny z przeglądarki.

Według ogłoszenia Apple szuka osób, które będą pracować w zespole odpowiedzialnym za projektowanie i rozwój systemu aplikacji, i które będą w stanie dostarczyć doskonałe wrażenia dla użytkowników. Ogłoszenie sugeruje, że Apple zamierza rozwinąć webową wersję iWork. Wysiłki nowych pracowników skupią się zapewne na iWork.com, ale jest szansa, że Apple zamierza stworzyć w pełni funkcjonalny pakiet biurowy zintegrowany z iCloud. W udostępnionej wczoraj podglądowej wersji iCloud znajdują się już okrojone wersje aplikacji Pages, Numbers i Keynote, które pozwalają na przeglądanie umieszczonych w chmurze dokumentów.

Z pewnością popularności nowej usłudze firmy Apple przysporzyłoby umieszczenie tam w pełni funkcjonalnego iWork, dzięki czemu iCloud mógłby lepiej konkurować z kontem Google i Google Docs i z Office 365. Serwis iWork.com, który miał premierę dwa lata temu, nie zyskał popularności i, mimo darmowego dostępu, nie ma wielu użytkowników. Jednak dobrze zintegrowany z Mac OS X Lion i iOS 5 pakiet biurowy może sprawić, że użytkownicy chętniej będą korzystać z iCloud, którego podstawowa wersja będzie dostępna za darmo.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)