Apple TV 4K dostanie wiadomości, sport i dźwięk Dolby Atmos #WWDC2018

Apple TV 4K dostanie wiadomości, sport i dźwięk Dolby Atmos #WWDC2018

04.06.2018 20:37, aktual.: 04.06.2018 22:47

Przystawka telewizyjna Apple TV zyskuje coraz większe możliwości. To nie tylko filmy 4K i HDR. Z nowym systemem dostanie dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Dzięki temu dźwięk z kina domowego, w którym pracuje Apple TV 4K, otoczy oglądających. Wystarczy mieć głośniki albo soundbar zgodny ze standardem Dolby.

Apple może także pochwalić się największą biblioteką filmów 4K HDR, zebraną w iTunes i będzie ją poszerzać. Po wprowadzeniu obsługi HDR, posiadacze filmów dostali ich lepszą wersję za darmo i tak samo będzie i tym razem. Wszystkie kupione filmy zostaną „podniesione” do wersji z dźwiękiem Dolby Atmos bez dodatkowych opłat. Jesienią iTunes będzie największym katalogiem materiałów Dolby Atmos, z jakiego możemy korzystać.

Na Apple TV będzie też można oglądać sport na żywo i wiadomości, aczkolwiek nie zapowiada się, byśmy mogli wykorzystać wiele z tych źródeł w Polsce. We Francji będzie współpracować z Canal+, w Szwajcarii z Salt, ale jeszcze chwilę poczekamy na polskich partnerów telewizyjnych.

Obraz

Apple TV dostanie także kilka nowych możliwości sterowania przystawką ze smartfonu i fenomenalne wygaszacze ekranu, pochodzące z różnych miejsc na Ziemi, a także poza nią. Na ekranie telewizora będziemy mogli zobaczyć zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Te same możliwości będą dostępne także w aplikacji Apple TV.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)