Apple TV ma problemy z dźwiękiem. Użytkownicy zgłaszają brak ścieżki dźwiękowej w filmach

Strona głównaApple TV ma problemy z dźwiękiem. Użytkownicy zgłaszają brak ścieżki dźwiękowej w filmach
02.08.2021 08:08
Apple TV ma problemy z dźwiękiem. Użytkownicy zgłaszają brak ścieżki dźwiękowej w filmach
Źródło zdjęć: © Getty Images for Apple TV+ | Brian Ach

Aplikacja Apple TV pozwala na wypożyczanie lub kupowanie filmów i oglądanie ich w dogodnym momencie. Użytkownicy nie są jednak zadowoleni z jej działania i raportują liczne problemy związane z działaniem dźwięku w produkcjach.

bETxhUCZ

Zgodnie z doniesieniami 9to5Mac, zgłoszenia dotyczą problemów związanych z dźwiękiem. Raporty użytkowników sugerują, że po wypożyczeniu lub kupieniu filmu często okazuje się, że nie posiadają one ścieżki dźwiękowej bądź nie odtwarza się ona poprawnie.

Problem nie jest nowy

Serwis 9to5Mac poinformował, że tego rodzaju zgłoszenia otrzymuje od swoich czytelników już na początku lipca. Nie jest jednak wiadome jakie jest źródło problemów ani nikt nie zna możliwości ich rozwiązania.

Wszystko jednak wskazuje na to, że problemy dotyczące ścieżek dźwiękowych w filmach występują głównie na telewizorach i urządzeniach do strumieniowania dedykowanych właśnie do nich. Obejmują więc taki sprzęt jak tvOS, smartTV i dostawki innych firm, takich jak Roku.

bETxhUDb
Ekrany MacBooków M1 są bardzo delikatne. Ich właściciele narzekają na pękanie sprzętu
Ekrany MacBooków M1 są bardzo delikatne. Ich właściciele narzekają na pękanie sprzętu

Liczne zgłoszenia

Co ciekawe, ze względu na liczne zgłoszenia, można wnioskować, że nie są to pojedyncze incydenty i w grę wchodzi problem systemowy. Użytkownicy aplikacji donoszą, że zgłoszenia do Apple dają mieszane rezultaty. Najczęściej dochodzi do zwrotu pieniędzy za zakupiony bądź wypożyczony film.

Nie we wszystkich przypadkach Apple uznaje jednak reklamację. Ciężko więc powiedzieć czy firma zdaje sobie sprawę z powagi problemu czy też wychodzi z założenia, że zgłoszeń jest na tyle mało, w stosunku do całkowitej ilości zakupów i wypożyczeń, że łatwiej jest oddać klientom pieniądze.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETxhUDl
Komentarze (12)
bETxhUDX