Apple TV trafi na Google Chromecast. Następny będzie Android TV

Apple TV trafi na Google Chromecast. Następny będzie Android TV

fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
18.12.2020 17:32

Firma Apple właśnie zapowiedziała, że wprowadzi swoją aplikację Apple TV na przystawki Google Chromecast. To duży krok w stronę poszerzenia usług firmy.

Jeszcze w roku 2018 jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do usługi Apple TV było kupno dedykowanej przystawki Apple albo telewizora Samsung. W 2020 r. usługa jest już praktycznie wszędzie, od telewizorów wielu producentów po konsole Xbox Series X i PS5.

Nic dziwnego - Apple TV to także dostęp do Apple TV+, czyli serwisu z serialami i filmami produkowanymi Apple. Bez szerokiej dostępności nie można się rozwinąć. Doskonale wie o tym Disney, który w nieco ponad rok do Disney+ przyciągnął ponad 86 milionów abonentów.

Apple TV w pierwszej kolejności to platforma do wypożyczania/kupowania filmów, z niezwykle bogatą ofertą treści w 4K HDR wraz z obrazem w Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. To trochę taki Pewex świata TVOD dla Polski, bo tak dobrze zaopatrzonych serwisów tego typu jest jak na lekarstwo.

Apple jest ostatnio mocno otwarte na platformę Google i wprowadziło także obsługę aplikacji Apple Music poprzez inteligentne głośniki z Asystentem Google.

Aplikacja Apple TV dla Chromecasta ma nadejść na początku 2021 roku. Najpierw uzyska ją nowy Chromecast z systemem Google TV, a później telewizory z Android TV.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)