Apple TV trafi na Google Chromecast. Następny będzie Android TV

Strona głównaApple TV trafi na Google Chromecast. Następny będzie Android TV
18.12.2020 17:32
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński

Firma Apple właśnie zapowiedziała, że wprowadzi swoją aplikację Apple TV na przystawki Google Chromecast. To duży krok w stronę poszerzenia usług firmy.

bEIMgzYl

Jeszcze w roku 2018 jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do usługi Apple TV było kupno dedykowanej przystawki Apple albo telewizora Samsung. W 2020 r. usługa jest już praktycznie wszędzie, od telewizorów wielu producentów po konsole Xbox Series X i PS5.

Nic dziwnego - Apple TV to także dostęp do Apple TV+, czyli serwisu z serialami i filmami produkowanymi Apple. Bez szerokiej dostępności nie można się rozwinąć. Doskonale wie o tym Disney, który w nieco ponad rok do Disney+ przyciągnął ponad 86 milionów abonentów.

Apple TV w pierwszej kolejności to platforma do wypożyczania/kupowania filmów, z niezwykle bogatą ofertą treści w 4K HDR wraz z obrazem w Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. To trochę taki Pewex świata TVOD dla Polski, bo tak dobrze zaopatrzonych serwisów tego typu jest jak na lekarstwo.

bEIMgzYn

Apple jest ostatnio mocno otwarte na platformę Google i wprowadziło także obsługę aplikacji Apple Music poprzez inteligentne głośniki z Asystentem Google.

Aplikacja Apple TV dla Chromecasta ma nadejść na początku 2021 roku. Najpierw uzyska ją nowy Chromecast z systemem Google TV, a później telewizory z Android TV.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIMgzZj