Apple udostępnia iOS 4.3 szybciej, niż planowano

Apple udostępnia iOS 4.3 szybciej, niż planowano

Wojciech Kowasz
09.03.2011 23:44

Dwa dni szybciej, niż planowano firma Apple udostępniła aktualizację do systemu iOS 4.3.

iOS 4.3, nowa wersja systemu dla urządzeń mobilnych Apple, została oficjalnie zaprezentowana 2 marca w San Francisco. W tym samym czasie Steve Jobs ogłosił także datę rozpoczęcia sprzedaży iPada 2, który będzie wyposażony właśnie w najnowszą wersję systemu iOS. Użytkownicy iPadów pierwszej generacji oraz posiadacze telefonów iPhone 3GS i iPhone 4, jak również iPodów touch trzeciej i czwartej generacji mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji i także cieszyć się nowymi funkcjami.

O nowościach w iOS 4.3 pisaliśmy już nieco w materiale podsumowującym konferencję sprzed tygodnia. Przypomnijmy tylko, że najbardziej wyczekiwaną nowością była prawdopodobnie możliwość tworzenia hotspotu na swoim iPhone'ie i w ten sposób bezprzewodowe udostępnianie Internetu 3G innym urządzeniom, na przykład iPadowi, przez Wi-Fi. Pozostałe nowości to spore przyspieszenie w Safari (nowy silnik JavaScript - Nitro), iTunes Home Sharing pozwalający na udostępnianie multimediów i aplikacji innym urządzeniom Apple w sieci domowej oraz poszerzone możliwości funkcji AirPlay do strumieniowego przesyłania filmów i zdjęć na telewizor z odtwarzaczem Apple TV. Interesującą, choć drobną nowością w iOS 4.3 jest też możliwość wybrania funkcji, za którą odpowiedzialny jest przełącznik umieszczony z boku obudowy iPada - albo natychmiastowe wyciszanie głośników, albo blokada automatycznej rotacji ekranu.

Aktualizacji iOS można dokonać za pośrednictwem aplikacji iTunes podłączając zgodne z najnowszą wersją systemu urządzenie do komputera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)