Apple ułatwia przesiadkę z PC na Maca, dane przeniesiemy automatycznie

Apple ułatwia przesiadkę z PC na Maca, dane przeniesiemy automatycznie

Apple ułatwia przesiadkę z PC na Maca, dane przeniesiemy automatycznie
06.08.2018 21:13

Zmiana komputera jest sporym wyzwaniem, ale jeśli rozważacie przesiadkę na Maca z PC z Windowsem, przenoszenie danych może być poważnym problemem, z którym wiele osób nie ma ochoty się zmierzyć. Jednak w najnowszej becie systemu macOS Mojave (10.14 beta 6) narzędzie pomagające w migracji zyskało nowe możliwości, które uczynią ten projekt możliwie bezbolesnym.

Asystent Migracji, uruchamiany podczas pierwszej konfiguracji systemu, jest znany użytkownikom macOS-a. Pozwala odtworzyć system z kopii zapasowej Time Machine lub przegrać niektóre dane z maszyny z Windowsem, jeśli zainstalowany na niej zostanie program do komunikacji. To szczególnie istotne, jeśli na PC znajdowała się biblioteka multimediów w iTunes, ale program był w stanie przegrać także listę kontaktów, pliki z folderu z dokumentami i z Pulpitu, kalendarze czy konfigurację poczty na nowego Maca.

W udostępnionej właśnie wersji macOS-a Asystent Migracji dostał sporo nowych możliwości. Poza podstawowymi danymi osobistymi będzie w stanie skopiować także naszą pocztę i konfigurację kont użytkowników. Ponadto będzie w stanie wydobyć i odpowiednio potraktować dane z programów, które nie należą do domyślnego zestawu aplikacji Windowsa. Apple nie podaje pełnej listy obsługiwanych programów, ale na pewno znalazł się na niej Microsoft Outlook, wymieniany na liście nowości.

To spory krok w kierunku ułatwienia przesiadki, ale należy pamiętać, że Asystent Migracji jest wciąż w wersji testowej i może się zdarzyć, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Ponadto w nowej becie Mojave nie znajdziemy widocznych nowości, chyba że liczą się inne tła w aplikacji Dom. System jest dostępny dla testerów od dwóch miesięcy, a krótka lista zmian sugeruje, że niebawem będzie gotowy do wydania w wersji stabilnej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)