Apple usuwa test blokady aktywacji, nie sprawdzimy czy iPhone jest kradziony

Apple usuwa test blokady aktywacji, nie sprawdzimy czy iPhone jest kradziony31.01.2017 16:13
Apple usuwa test blokady aktywacji, nie sprawdzimy czy iPhone jest kradziony

Apple bez żadnego wyjaśnienia, nagle zdecydowało się usunąć jedną ze swoich usług. Użytkownicy nie będą już mogli sprawdzić statusu blokady aktywacyjnej na iCloud.com. Po wejściu na Activation Lock zobaczymy, że strona nie została odnaleziona.

Dzięki stronie mogliśmy sprawdzić czy urządzenie zostało zabezpieczone blokadą, co umożliwiało kupującym uniknięcie sprzętu zablokowanego przez innego użytkownika. Na stronie wystarczyło podać numer seryjny lub IMEI iPhone’a, iPada lub iPoda touch.

Usługa pozwalała na szybkie wyeliminowanie nieuczciwych sprzedawców używanych modeli. Zainteresowani kupnem mogli poprosić sprzedawcę o padanie numeru seryjnego, a jeśli ten odmawiał, to najprawdopodobniej jego aukcja dotyczyła skradzionego lub wcześniej zgubionego sprzętu Apple. Wprowadzenie numeru seryjnego takiego urządzenia, zakończyłoby się komunikatem, że właściciel zdecydował się zablokować swojego iPhone’a czy iPada, do którego najpewniej nie ma już dostępu.

350194469905459137

Funkcja Activation Lock pojawiła się wraz z iOS 7, a narzędzie, które pozwalało na sprawdzenie statusu, zostało udostępnione użytkownikom w październiku 2014 roku. Obecnie strona jest niedostępna, a firma z Cupertino odmawia komentarza w tej sprawie. Apple chyba żyje w innym świecie, aż dziwne, że użytkownicy nadal za takie podejście do klienta, potrafią kupować drogie urządzenia tej firmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)