Apple Watch serii 7 z dużymi zmianami. Zegarki będą miały większe wymiary

Apple Watch
Apple Watch
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Karolina Kowasz
Karolina Kowasz

30.08.2021 11:45

Już od kilku serii Apple Watch puchnie pod względem wielkości. Pierwsza seria była dostępna w wymiarach 38 i 42 mm, a w kolejnych edycjach zwiększyła się już do 40 i 44 mm. Najnowsze doniesienia wskazują, że zegarki "urosną" po raz kolejny.

W swoim newsletterze Power On, Mark Gurman przekazał wieści o nowym projekcie zegarków Apple. Co ciekawe, firma chce dążyć do ujednolicenia wizerunku Watcha względem pozostałych produktów firmy.

Jeszcze większa koperta

Nowy Apple Watch, zarówno w wersji mniejszej, jak i tej większej, zwiększy się o dodatkowy milimetr względem poprzedniej serii zegarków. Nowe rozmiary 41 i 45 mm mają mieć nie tylko płaski wyświetlacz, ale także krawędzie samego urządzenia. Zmiana tego rodzaju ma mieć swoje źródło w planach firmy dążących do ujednolicenia wyglądu wszystkich sprzętów Apple.

Niezależnie od tego czy mowa o Watchu czy Macbooku, Apple przyjęło plan spłaszczenia boków każdego produktu. Można założyć, że wynika to z minimalistycznych założeń firmy, która najwyraźniej doszła do wniosku, że proste krawędzie bardziej oddają charakter stylu znanego jako minimalizm. 

Z drugiej strony jednak, korporacja chce wykorzystać w pełni większy rozmiar urządzenia. Apple wprowadzi więc nowe tarcze dla zegarków. Użytkownicy mogą więc spodziewać się szybkiego dostępu do rozmaitych funkcjonalności smartwatcha bezpośrednio z poziomu tarczy, bez konieczności wchodzenia do jego menu.

Zmiany w komponentach

Poza odmianą wizerunkową Apple Watcha, czeka go także przemiana wewnętrzna. Źródła Gurmana twierdzą, że zegarki dostaną szybsze procesory, jednak nie wiadomo jak będą się one miały do tych, umieszczonych w poprzedniej serii smartwatchy.

Dotychczas Apple miało w zwyczaju ogłaszać premiery nowych zegarków we wrześniu. Mając to na uwadze należy zakładać, że o serii 7 będzie wiadomo coś więcej już w najbliższych dniach. W zeszłym roku zegarki Series 6 i SE były głównymi zapowiedziami na wrześniowej imprezie Apple. Obecnie jednak, przy powszechnym oczekiwaniu na nowe MacBooki, nowości w urządzeniach Apple Watch mogą zostać przysłonięte przez laptopy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)