Apple Watch w 2017 może dostać zupełnie nowy ekran micro-LED

Apple Watch w 2017 może dostać zupełnie nowy ekran micro-LED

Apple Watch w 2017 może dostać zupełnie nowy ekran micro-LED
24.06.2016 18:51, aktualizacja: 27.06.2016 12:13

Najnowsze informacje od dostawców części sugerują, że Apple Watch wprowadzony w 2017 roku na rynek nie będzie już miał ekranu OLED. Zamiast tego prawdopodobnie zastosowany zostanie ekran micro-LED.

Ekrany micro-LED wciąż są młode. Jak sugeruje nazwa, składają się z siatki malutkich diod, wyprodukowanych z użyciem azotku galu. Każdy piksel takiego ekranu będzie składał się z kilku diod.

Konstrukcja jest bardzo obiecująca. Ekrany tego typu są energooszczędne i prezentują obraz o wyższym kontraście, niż na przykład panele LCD. Nieorganiczne diody z azotkiem galu są też jaśniejsze niż te stosowane w ekranach OLED. Mówimy tu o nawet 30 razy lepszej wydajności, liczonej w luxach na wat. Panele micro-LED nie wymagają dodatkowego podświetlenia, więc mogą być cienkie i lekkie. Na ich niekorzyść działa cena – są droższe niż OLED-y.

Jak dotąd nie widzieliśmy komercyjnego zastosowania ekranu micro-LED i Apple może być pierwszym producentem, który po nie sięgnie – oczywiście o ile można ufać informacjom z taśm produkcyjnych. Na potwierdzenie plotek może działać fakt, że w 2014 roku Apple po cichu kupił firmę LuxVue, która zajmuje się produkcją micro LED-ów.

To wszystko czeka nas w 2017 roku, a prawdopodobnie we wrześniu zobaczymy jeszcze Apple Watch 2. Niewiele o nim wiadomo. Podobno ma mieć kamerkę do rozmów przez FaceTime i zdjęć, a także da się go nosić na pasku z dodatkowym akumulatorem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)