Apple wydaje Aperture 3.0.3

Apple wydaje Aperture 3.0.3

30.04.2010 12:47

Pojawiła się aktualizacja popularnego programu do zarządzania i edycji zdjęć w Mac OS X - Aperture 3.0.3. Programiści wprowadzili kilka poprawek i zmian, które mają wpłynąć na stabilność i działanie aplikacji.

Aperture 3 to aplikacja przeznaczona do importowania, zarządzania i edycji zdjęć dedykowana wszystkim fascynatom fotografii. Firma Apple tworząc ten program postawiła na prosty i intuicyjny interfejs, który kryje za sobą wiele potężnych narzędzi do postprodukcji fotografii, w tym usuwania zbędnych elementów czy podkręcania kolorystyki. Wersja 3.0 pojawiła się na początku lutego tego roku, wprowadzając szereg ciekawych zmian. Wśród nich pojawiły się takie funkcje jak rozpoznawanie twarzy czy nowe pędzle. Udostępniono nową wersję pokazu slajdów i kolejne sposoby na organizację bibliotek z fotografiami. Polecamy też osobny artykuł przeznaczony dla osób, które chciałyby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami Aperture.

W wersji 3.0.3 aplikacji pojawiło się kilka zmian. Poprawiono m.in. retusz i aberrację chromatyczną, a także przeglądanie, dodawanie i usuwanie wykrytych twarzy. Kolejne zmiany dotyczą zmieniania rozmiaru papieru podczas drukowania, duplikowania albumów Smart Album czy naprawiania i odbudowywania bibliotek ze zdjęciami. Poprawki wprowadzono też w wyszukiwaniu słów kluczowych, jak również korzystaniu z funkcji RAW Fine Tuning w inspektorze. Z pełną listą zmian w Aperture 3.0.3 można zapoznać się na stronie producenta.

Najnowszą wersję aplikacji Aperure 3.0.3 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)