Apple z dużymi premierami w 2022 roku. Jest na co czekać

Apple z dużymi premierami w 2022 roku. Jest na co czekać03.01.2022 16:10
Apple szykuje się na przełomowe premiery
Apple szykuje się na przełomowe premiery
Źródło zdjęć: © PA Images via Getty Images | Andrew Matthews - PA Images

Chociaż pod względem przychodów rok 2021 był udanym rokiem dla Apple, poza MacBookiem Pro firma nie mogła pochwalić się wieloma przełomowymi premierami. Nadchodzące miesiące mają to jednak zmienić.

Zdaniem Bloomberga, w 2022 roku Apple będzie miał czym się pochwalić. Fani marki mogą spodziewać się nowych, mocniejszych komputerów Mac, pierwszego zestawu do rzeczywistości wirtualnej, a także szeregu mniejszych premier, zarówno w zakresie sprzętowym, jak i oprogramowania.

Oczekiwania na ten rok

Najważniejszą premierą Apple, na którą czekają wszyscy fani, będzie nowa seria komputerów Mac, która otrzyma chipy M1 Pro i M1 Max. Oba układy zadebiutowały już w ostatnich Macbookach Pro i zostały ciepło przyjęte przez branżę, która czeka także na premierę M2. Biorąc jednak pod uwagę zawirowania związane z przerwanymi łańcuchami dostaw oraz brakami na rynku półprzewodników, Apple może zdecydować się na opóźnienie nowej serii Maców do jesieni i wydanie ich już z nowym chipem.

Odświeżeniu z pewnością ulegną także MacBooki Air oraz iPady Pro. Możliwe także, że Apple zdecyduje się na odświeżenie laptopów w wersji Pro. W kwestii smartfonów, na pewno czeka nas premiera iPhone'a SE w wersji 5G. Wiadomo również, że w przygotowaniu są trzy nowe Apple Watche - model SE, seria 8 i wzmocniony zegarek skierowany do entuzjastów sportów ekstremalnych.

Zatrzymać inżynierów

Zanim jednak Apple będzie mógł pokazać światu nowinki techniczne, musi najpierw uporać się z odpływem pracowników. Doniesienia Bloomberga wskazują, że firma daje wybranym osobom nawet do 180 tysięcy dolarów premii, aby te nie zdecydowały się na przejście do Mety.

Walka o największe talenty jest w Dolinie Krzemowej normalną sytuacją, dlatego firmy nie od wczoraj przekupują pracowników w konkurencyjnych przedsiębiorstwach. Meta zdecydowała się jednak dodatkowo pójść na rękę wszystkim osobom wahającym się, czy zatrudnić się u Zuckerberga. Poza wyższymi pensjami, daje także bardziej elastyczne warunki zatrudnienia z możliwością pracy z domu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)