Appscope: sklep z aplikacjami, z którego nie trzeba nic instalować

Appscope: sklep z aplikacjami, z którego nie trzeba nic instalować

Appscope: sklep z aplikacjami, z którego nie trzeba nic instalować
03.09.2018 13:08

By korzystać z wielu usług nie trzeba instalować aplikacji na smartfonie, ale też nie trzeba godzić się z niewygodą lub ograniczeniami stron internetowych. Jest jeszcze trzecie wyjście. W sklepie Appscope, znajdziemy aplikacje Progressive Web Apps, czyli strony sprawiające wrażenie, że są aplikacjami. Można je uruchamiać w przeglądarce na urządzeniu mobilnym i korzystać tak samo, jak z lokalnych aplikacji. PWA można uruchomić raz po przejściu na stronę albo zapisać na ekranie domowym, by mieć do nich łatwy dostęp.

By skorzystać z Appscope wystarczy przejść na stronę platformy w przeglądarce na Androidzie lub iOS-ie. Z technicznego punktu widzenia jest to lista dostępnych aplikacji PWA. Pod względem użyteczności sklep niewiele różni się od podobnych rozwiązań, ale jest sporo ładniejszy niż popularny PWA Directory. Na stronie startowej znajdziemy listę popularnych i promowanych aplikacji, a większość przeglądarek pokaże przycisk pozwalający dodać skrót do sklepu do listy aplikacji na smartfonie.

  • Appscope PWA uruchomiona lokalnie
  • Appscope w przeglądarce (Chrome dla Androida)
[1/2] Appscope PWA uruchomiona lokalnie
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na liście popularnych aplikacji znajdziemy takie narzędzia jak Uber, Instagram, Twitter, Duolingo czy Mapy Google. Ponadto zobaczymy też listę nowych aplikacji i sporo gier. Po przejściu na stronę każdej z nich będziemy mieć możliwość przejrzenia zrzutów ekranu, zapoznania się z opisem w języku angielskim oraz sprawdzenia, czy aplikację można zapisać lokalnie i korzystać z niej offline, czy jedynie uruchomić online. Możemy oczywiście przeglądać także kategorie aplikacji i korzystać z wyszukiwania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

PWA są niezłym kompromisem między korzystaniem z licznych aplikacji i oszczędzaniem miejsca na smartfonie. Strony przygotowane w ten sposób są praktycznie nie od odróżnienia od aplikacji. Jeśli miejsce w pamięci smartfonu jest ważniejsze niż transmisja danych albo chcemy jedynie przetestować aplikację, warto skorzystać z PWA. Lista aplikacji dostępnych w Appscope jest coraz dłuższa

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)