AquaSnap: wygodne zarządzanie oknami w Windowsie

AquaSnap: wygodne zarządzanie oknami w Windowsie

AquaSnap: wygodne zarządzanie oknami w Windowsie
Przemysław Kreft
03.09.2017 11:25

Opanowanie najważniejszych operacji i skrótów klawiszowych dotyczących zarządzania oknami to podstawa efektywnej pracy na komputerze. System Windows wyposażono w najbardziej przydatne funkcje, jednak dla wielu użytkowników nie jest to wystarczające, szczególnie jeśli codziennie pracują z wieloma aplikacjami.

Warto rozszerzyć możliwości systemu w tym zakresie. Jedną z ciekawszych aplikacji do zarządzania oknami jest AquaSnap. W podstawowej wersji (do użytku prywatnego) jest dostępna za darmo. Znajdziecie ją oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

Po zainstalowaniu ikona aplikacji widoczna jest w zasobniku systemowym. Klikając na nią prawym przyciskiem możemy szybko włączyć lub wyłączyć AquaSnap lub przejść do ustawień. Ustawienia szybko otworzymy również za pomocą podwójnego kliknięcia.

Konfiguracja

Na początku warto dokonać podstawowej konfiguracji. Na karcie Ustawienia ogólne upewniamy się, że pole Startuj razem z Windows jest zaznaczone. W części AquaSnap określamy, z jakiego trybu rozmieszczania okien chcemy korzystać – najwięcej możliwości da nam tryb zaawansowany AquaSnap. Na zakładce AquaStretch tryb rozciągania warto ustawić jako AquaStretch. Dzięki temu rozróżnimy funkcje systemowe od tych, które oferuje aplikacja.

Obraz

Karta AquaMagnet pozwala określić szczegóły dotyczące przyciągania okien. Ustalamy odległość, z jakiej okno będzie przyciągane do krawędzi. Warto również zaznaczyć opcję Brak przyciągania przy szybkich ruchach myszy. Na zakończenie ustalamy jeszcze parametry trybu potrząsania oknem AquaShake. Musimy określić na przykład stopień przezroczystości okna, które będzie pozostawało na wierzchu.

Obraz

Korzystamy z AquaSnap

Możemy od razu wypróbować wprowadzone przez nas parametry. Zacznijmy od automatycznego rozmieszczania okien. Wystarczy przeciągnąć okno do jednego z rogów ekranu, by automatycznie ustawić je w danej ćwiartce ekranu. Analogicznie, możemy ustawiać okna na połówkach ekranu przez umieszczenie ich na środkowych krawędziach.

Obraz

Kolejną funkcją jest szybkie rozciąganie okien. Przytrzymujemy klawisz Shift i klikamy przeciągamy wybraną krawędź, by szybko rozciągnąć okno do krawędzi ekranu. Jeżeli zamiast przeciągania, podwójnie klikniemy na krawędź, okno zostanie rozciągnięte w obu kierunkach.

Szybkie potrząśnięcie oknom umieszcza je na pierwszym planie. W zależności od ustawień, zmienia ono swój poziom przezroczystości i wyświetlona zostaje charakterystyczna ikona pinezki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto poświęcić chwilę, by dostosować ustawienia programu do własnych potrzeb. Jeżeli chcemy przetestować kilka dodatkowych funkcji, dostępnych w płatnej wersji AquaSnap, przechodzimy do ustawień i na karcie AquaGlue klikamy na przycisk Aktywuj na 60 minut. Teraz możemy wypróbować bardzo ciekawe funkcje, jak możliwość przeciągania kilku okien jednocześnie, czy płynna zmiana rozmiaru (wpływająca na pozostałe z przylegających okien).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)