AquaSnap 1.23.3

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AquaSnap to niewielkie narzędzie, mające za zadanie usprawnić obsługę wszelakiego rodzaju okien w systemie Windows. Zawiera ono kilka przydatnych modułów rozszerzających domyślną funkcjonalność środowiska operacyjnego o wsparcie dla nowych typów operacji możliwych do wykonania na oknach programów, folderów itp.

Narzędzie z pewnością docenią wszyscy Ci, którzy podczas codziennej pracy z komputerem zmagać się muszą z dużą ilością otwartych okien i sprawną nawigacją pomiędzy nimi. Oferuje ono 4 ciekawe moduły, w znaczny sposób ułatwiające pracę z oknami. Jednym z ciekawszych rozwiązań zaimplementowanym w AquaSnap są moduły o zbliżonej funkcjonalności - AeroShake oraz AquaShake. Oba one reagują na "potrząsanie" oknem, mogą powodować odpowiednio zminimalizowanie pozostałych okien lub pozostawanie potrząśniętego okna zawsze na wierzchu. Czynności te mogą oczywiście zostać odwołane poprzez ponowne potrząśnięcie oknem.

Inne moduły wchodzące w skład AquaSnap to noszący tą samą nazwę co program tryb rozmieszczania okien po ich przeciągnięciu do krawędzi ekranu, mechanizm rozciągania okien AquaStretch oraz AquaGlass, powodujący, że przeciągane okno staje się przeźroczyste. Warto zaznaczyć, że narzędzie działa w obrębie zasobnika systemowego, skąd w dowolnym momencie może zostać wyłączona. Istotnym jest również niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe - program podczas działania zużywa około 3-4 MB pamięci operacyjnej.

Uwaga!

  1. Poza dostępną tutaj wersją bezpłatną (do użytku domowego) autor udostępnia dodatkowo edycje płatne Standard oraz Site. Oferują one m.in. wsparcie dla systemów wielomonitorowych oraz mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny interfejs, dużo opcji konfiguracji, wersja pełna do testów na start
brak
ocena użytkownika

Bardzo przydatny i funkcjonalny program. Ilość opcji jest ogromna. Duży plus już na stracie za godzinną możliwość testowania płatnej wersji, trochę mało czasu bo na początku trzeba się połapać ze wszystkim ale testujemy wszystkie opcje - lepsze to niż okrojona wersja trial. Program jest po polsku wiec bez problemu można wszystkie opcje rozczytać i zrozumieć. Poza tym mamy dostęp do licznych skrótów klawiszowych. Dodatkowo program uruchamia się w zasobniku systemowym. Co do samego działania: jest dobrze, choć to też kwestia przyzwyczajenia do akcji i zarządzania oknami. Z czasem jednak zyskujemy na płynności i wygodzie pracy. Program nawet w wersji darmowej jest godny polecenia. WErsja Pro - za 9$ trochę drogo...

19.10.2016 12:36 | Recenzja do wersji 1.18.2

Komentarze

0 nowych
  #5 27.10.2014 20:43

Genialny programik szukalem czegos takiego od dawna :D i taki maluuutki :)

sacc   11 #4 17.09.2014 19:40

Kolejny "kwiatek do kozucha" - Program absolutnie zbędny skoro pierwszą rzeczą jaka robię po postawieniu systemu jest wyłączenie wszelkich wodotrysków i wybranie stylu "Klasyczny Windows"

DanKar REDAKCJA  16 #3 17.09.2014 16:35

@Bogdan_G: Odśwież stronę. Będziesz mógł wtedy odblokować komentarze użytkownika, które uprzednio oznaczyłeś jako ignorowane.

Pozdrawiam :)

Bogdan_G   19 #2 17.09.2014 14:07

@BlackJimMetal: Sorry.
Kliknęło mi się niepotrzebnie i teraz wyświetliło się, Od teraz komentarze użytkownika będą ignorowane. Chciałem zgłosić do moderacji, o cofnięcie pomyłkowego przyciśnięcia, ale nie ma okienka, żeby napisać.
Redakcja - proszę w poście o przywrócenie stanu poprzedniego, bo cenię sobie opinie BlackJimMetal. To taki pierwszy przypadek i wpadka od czterech lat.

BlackJimMetal   3 #1 24.09.2013 10:01

Używałem tego programu ale jednak przesiadłem się na Volume 2 też ma tą funkcje nie trzeba dodatkowego programu przy okazji mam też preme for windows też bardzo przydatny program