Architektura graficzna AMD CDNA jeszcze w tym roku. I nie, tu nie ma literówki

Architektura graficzna AMD CDNA jeszcze w tym roku. I nie, tu nie ma literówki
Piotr Urbaniak

21.06.2020 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy oczy większości entuzjastów skupione są na architekturze graficznej AMD RDNA2, która ma napędzić wysokowydajne karty graficzne Radeon przyszłej generacji, a także konsole PS5 oraz Xbox Series X, intrygującą informację przedstawia dyrektor techniczny AMD, Mark Papermaster. Rok 2020 przyniesie więcej niż jedną architekturę graficzną.

Jak ujawnia Papermaster, chodzi o architekturę CDNA, która stanie u podstaw akceleratora Instinct MI100, a co za tym idzie trafi do centrów danych i systemów uczenia maszynowego.

Jest to o tyle ważna informacja, że zdradza, iż AMD zamierza rzucić rękawicę Nvidii od razu na wszystkich frontach. Jak wiadomo, zieloni planują wypuszczenie w tym roku architektury Ampere, która wypełni zarówno rynek konsumencki, jak i profesjonalny. Tymczasem RDNA2, o której wiemy od dłuższego czasu, celuje jedynie w segment gier. CDNA stanowiła w tej układance brakujące ogniwo. Niniejszym mamy jej potwierdzenie.

Obraz

Przekładając to na realia produktowe, RDNA2 zastąpi wkrótce architekturę RDNA 1. generacji, CDNA zaś — Vegę 20. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie zmiany wprowadzi i dlaczego właściwie producent zdecydował się na tak widoczny rozdział segmentów konsumenckiego i roboczego. Pozostaje więc czekać na dalsze informacje z obozu czerwonych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)