Architektura graficzna AMD CDNA jeszcze w tym roku. I nie, tu nie ma literówki

Architektura graficzna AMD CDNA jeszcze w tym roku. I nie, tu nie ma literówki

Architektura graficzna AMD CDNA jeszcze w tym roku. I nie, tu nie ma literówki
Piotr Urbaniak
21.06.2020 16:12

Podczas gdy oczy większości entuzjastów skupione są na architekturze graficznej AMD RDNA2, która ma napędzić wysokowydajne karty graficzne Radeon przyszłej generacji, a także konsole PS5 oraz Xbox Series X, intrygującą informację przedstawia dyrektor techniczny AMD, Mark Papermaster. Rok 2020 przyniesie więcej niż jedną architekturę graficzną.

Jak ujawnia Papermaster, chodzi o architekturę CDNA, która stanie u podstaw akceleratora Instinct MI100, a co za tym idzie trafi do centrów danych i systemów uczenia maszynowego.

Jest to o tyle ważna informacja, że zdradza, iż AMD zamierza rzucić rękawicę Nvidii od razu na wszystkich frontach. Jak wiadomo, zieloni planują wypuszczenie w tym roku architektury Ampere, która wypełni zarówno rynek konsumencki, jak i profesjonalny. Tymczasem RDNA2, o której wiemy od dłuższego czasu, celuje jedynie w segment gier. CDNA stanowiła w tej układance brakujące ogniwo. Niniejszym mamy jej potwierdzenie.

Obraz

Przekładając to na realia produktowe, RDNA2 zastąpi wkrótce architekturę RDNA 1. generacji, CDNA zaś — Vegę 20. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie zmiany wprowadzi i dlaczego właściwie producent zdecydował się na tak widoczny rozdział segmentów konsumenckiego i roboczego. Pozostaje więc czekać na dalsze informacje z obozu czerwonych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)