Armia USA wybrała tablety z Windows 10, życzymy udanych aktualizacji

Armia USA wybrała tablety z Windows 10, życzymy udanych aktualizacji

Armia USA wybrała tablety z Windows 10, życzymy udanych aktualizacji
24.03.2017 11:49

Wygląda na to, że produkty Microsoftu na dobre zagoszczą w amerykańskiej armii. Właśnie zostało złożone zamówienie na prawie 10 tys. tabletów. Nie są to urządzenia z linii Surface, ale cechujące się dużą wytrzymałością tablety Getac, które działają pod kontrolą Windowsa 10.

Na początku tygodnia informowaliśmy o wielkim sukcesie Microsoftu – Pentagon wybrał Windowsa 10 i Azure, rezygnując z autorskich rozwiązań. Dziesiątka i Windows Server 2016 mają stanowić przynajmniej 90% systemów działających w wojskowej sieci USA, a znaczna część usług serwerowych ma docelowo działać w chmurze Azure. To jednak nie koniec wprowadzenia produktów z Redmond w amerykańskiej armii.

Obraz

Zamówienie złożone przez U.S. Army dotyczy 9783 tabletów z Windows 10. Wymagania armii mają spełniać urządzenia Getac F110 G3 – pancerne tablety, które mają wytrzymać upadki, wstrząsy i zalanie (IP65). W terenie sprawdzić mają się zastosowane dwa akumulatory, które można wymieniać bez wyłączania tabletu. Dodatkowo urządzenie posiada czytnik Smart Card, czytnik RFID, moduł szyfrowania TPM i skaner kodów kreskowych.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to Getac F110 G3 oferuje 11,6-calowy wyświetlacz. Ekran zapewnia rozdzielczość HD i został wykonany w technologii IPS, a maksymalna jasność na poziomie 800 nitów powinna zapewnić komfortowe korzystanie nawet w słońcu. Procesor to Intel Core i5 lub i7 6 generacji (w wersji z technologią vPro – miejmy nadzieję, że rosyjscy i chińscy hakerzy jej nie wykorzystają), dysk SSD do 1 TB i od 4 do 16 GB pamięci operacyjnej.

Obraz

Całość przedstawia się więc naprawdę nieźle, mamy do czynienia z wydajnymi i pancernymi tabletami, a więc mogącymi sprawdzić w bardziej ekstremalnych zastosowaniach. Tylko by Windows 10 okazał się równie odpornym co sam tablet i by żadna aktualizacja systemu nie uziemiła wszystkich urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)