Artifact – nowa gra karciana umieszczona w uniwersum Dota 2

Artifact – nowa gra karciana umieszczona w uniwersum Dota 2

Artifact – nowa gra karciana umieszczona w uniwersum Dota 2
Przemysław Chrzempka
11.08.2017 19:02, aktualizacja: 12.08.2017 17:58

Valve kilka dni temu ogłosiło, że pracuje nad nową grą i wbrew oczekiwaniom fanów, nie jest to długo wyczekiwany Half-Life 3. Przedstawiciele firmy przekazali informację o nowej grze karcianej Artifact: The Dota Card Game, która ma zostać bezpośrednim konkurentem popularnej karcianki z kuźni Blizzarda, jaką jest Hearthstone: Heroes of Warcraft. Artifact: The Dota Card Game ujrzy światło dzienne w 2018 roku.

Podczas trwania The International 2017 (T17), jednych z największych zawodów e-sportowych na świecie, Valve zapowiedziało Artifact: The Dota Card Game, która powstanie na podstawie słynnej gry MOBA, jaką jest Dota 2. Tytuł Trading Card Game mówi nam jasno, że w grze będziemy zbierać różnego rodzaju karty i składać je w odpowiednie talie, które wykorzystamy później do potyczek z innymi graczami. Nad najnowszym projektem Valve pracują takie osobistości, jak choćby Brad Muir, który brał udział w wielu projektach np. Brutal Legend, Iron Brigade, Massive Chalice.

O samej rozgrywce wiemy niewiele. Producent, póki co, udostępnił nam tylko krótki trailer, na którym nie zobaczymy niczegoo związanego z gameplayem, oraz uruchomił konto gry na Twitterze. Z aktualnych informacji dowiedzieliśmy się, że potyczki w Artifact rozegramy na trzech trzech różnych planszach, a rozgrywka polegać będzie na rozmieszczaniu jednostek w rzędach (podobnie jak Gwint: Wiedźmińska Gra) i odpowiednim wykorzystywaniu dostępnych kart. Gra ma przyciągnąć do siebie graczy dzięki postaciom i umiejętnościami występującymi w Dota 2. Podobny zabieg wykonał Blizzard umieszczając w swojej karciance bohaterów i czary znane z uniwersum Warcrafta.

Fani na wiadomość o najnowszej produkcji od Valve zareagowali dość nieprzychylnie. Większość z nich czekało z niecierpliwością na kontynuację przygód Gordona Freemana, a otrzymali w zamian kolejną grę karcianą, których ostatnimi czasy zrobiło się bardzo dużo. Z drugiej strony, Articact: The Dota Card Game może zapożyczyć sobie wiele elementów z pozostałych produkcji opartych na kartach i niewykluczone, że otrzymamy produkt, który zdobędzie ogromną popularność wśród graczy. Pytanie tylko: czy trochę nie za późno? Większość osób lubiących tego typu gry znalazła już dla siebie miejsce w Hearthstone, Gwint: Wiedźmińska Gra, Pokemon Trading Card Game Online i wielu innych. Czy Articact: The Dota Card Game odniesie sukces na rynku karcianek – okaże się.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)