ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy

ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy

ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy
05.09.2015 05:53, aktualizacja: 06.09.2015 12:44

ArtRage to program do malowania na komputerze „naturalnymi” narzędziami, którego interfejs jest prosty i bardzo intuicyjny, ale mimo tego wielu użytkowników nie wykorzystuje pełni jego możliwości. Dlatego powstał ArtRage Lite – tańsza odmiana programu, w której nie znajdziemy tych rzadziej używanych funkcji.

W ArtRage Lite znalazły się te same narzędzia, co w „dużym” ArtRage'u, identyczne ustawienia i tak samo dobra obsługa tabletów graficznych. Warto zaznaczyć, że trafiły tu także niektóre nowości z ArtRage'a 4, jak obsługa przechylania piórka na tabletach Wacom Intuos czy narzędzia do klonowania. Niektóre procedury zostały jeszcze bardziej uproszczone względem „dużej” wersji, a i cena jest przyjaźniejsza – 29 dolarów. Ponadto z ArtRage Lite można przejść do ArtRage'a za pół ceny.

350142034998486977

W wersji Lite programu nie znajdziemy między innymi narzędzi do tworzenia własnych pędzli, malowania symetrycznego, skryptów, siatek, filtrów czy gradientów. Porównanie możliwości obu wersji programów można znaleźć na stronie producenta.

ArtRage Lite będzie dołączany do tabletu Intuos Draw firmy Wacom, który to przeznaczony jest dla początkujących malarzy. Wacom wspiera wydawcę programu także przy tworzeniu filmów instruktażowych, które mają wprowadzić użytkowników w świat cyfrowej sztuki. Z filmów użytkownicy mogą nie tylko dowiedzieć się, jak działają warstwy i cyfrowe akwarele, ale także zdobyć podstawową wiedzę o kompozycji i prawach rządzących sztuką.

350142034998683585

Jeśli ktoś posiada ArtRage'a dla iPada i chce odtwarzać swoje skrypty na komputerze, powinien sięgnąć od razu po pełną wersję ArtRage'a 4. Wersja Lite otworzy obrazy z zachowaniem wszystkich elementów, ale nie jest w stanie odegrać skryptów ponownie w innej rozdzielczości niż oryginalny obraz.

Jako że ArtRage Lite to odmiana programu ArtRage 4, najlepiej przekonać się o jego możliwościach testując „pełną” wersję. To pozwoli przekonać się, czy wszystkie funkcje zostaną wykorzystane i czy nie lepiej sięgnąć po Lite. ArtRage 4 znajdziecie w naszej bazie programów dla systemów Windows i OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)