Ashampoo Photo Commander 11 z funkcją Time Machine

Kuba Pawlak

24.04.2013 09:17

Firma Ashampoo udostępniła dzisiaj stabilną wersję, swojej najnowszej aplikacji przeznaczonej do organizowania, edycji, dzielenia się ze znajomymi i prezentacji galerii fotograficznych — Ashampoo Photo Commander 11.

Program poza takimi opcjami jak zmiana rozmiaru, nasycenie, wyostrzanie, odwracanie, usuwanie efektu czerwonych oczu itp. posiada jeszcze wiele innych przydatnych funkcji. Do nich z pewnością należy zaliczyć menu z gotowymi efektami, wśród których można znaleźć rozmycie, rzuć cień, szkicownik, mozaika itp. Dodatkowo Photo Commander posiada szereg przydatnych narzędzi pozwalających m. in. na masowe przekształcanie obrazków i nazw plików, tworzenie albumów internetowych, znajdowanie duplikatów i podobnych obrazów, tworzenie pokazów slajdów i nagrywanie ich na płyty CD/DVD, optymalizacje plików JPG, przechwytywanie ekranu i znacznie więcej.[img=photocommander11]Aplikacja oferuje także funkcję, umożliwiająca łączenie kilku zdjęć i tworzenia z nich panoramy. O tego typu opcję prosiło wielu użytkowników, wśród których byli również nasi czytelnicy. Ponadto Photo Commander 11 oferuje możliwość wyszukiwania duplikatów zdjęć, generowania pokazów slajdów wykorzystując efekt "Ken Burns" czy tworzenia wirtualnych albumów za pomocą metody przeciągnij i upuść. Zmiany obejmują również moduł odpowiedzialny za łatwe importowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu cyfrowego lub skanera.

Jedną z ciekawszych funkcji jakie pojawiły się w Ashampoo Photo Commander 11 jest możliwość cofania się w czasie i odwracania wprowadzonych modyfikacji obrazu dzięki zintegrowanej opcji tworzenia kopii zapasowych. Wśród nowości pojawiły się również dwa nowe narzędzia do edycji fotografii. Narzędzie Tilt-Shift, które pozwala na tworzenie miniaturowych scen oraz Pen Effect umożliwiające precyzyjną selekcję pikseli do wprowadzania pożądanych efektów. Dodatkowo program umożliwia pracę z obrazami 3D i pozwala na otwieranie, zapisać i wyświetlanie informacji o metadanych formatu Adobe XMP. Przeglądarka została również zoptymalizowana pod kątem szybkości wyświetlania i modyfikowania grafik.

Najnowszą, testową wersję programu Ashampoo Photo Commander 11.0.1 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy › Grafika › Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)