Ashampoo Snap dla Androida - tworzenie zrzutów i edycja obrazów w jednym

Ashampoo Snap dla Androida - tworzenie zrzutów i edycja obrazów w jednym

Ashampoo Snap dla Androida - tworzenie zrzutów i edycja obrazów w jednym
Redakcja
21.01.2014 18:26

Podczas pracy z komputerem czasami przychodzi potrzeba wykonania zrzutu ekranu. Dotyczy to już nie tylko tradycyjnych komputerów, ale także urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Przekonaliśmy się o tym chociażby tworząc specjalnie dla naszych użytkowników bazę aplikacji na różne platformy. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Ashampoo Snap dla Androida - aplikację przeznaczona do przechwytywania i edycji obrazu. Wykorzystuje ona systemowy mechanizm tworzenia zrzutów ekranu, a następnie pozwala na ich edycję i dalsze udostępnianie. Jak się okazuje, z pozoru prosta aplikacja może zaskoczyć nas naprawdę ciekawymi możliwościami, a zarazem nie przytłoczyć ich zbyt dużą ilością.

Obraz

Zaraz po instalacji użytkownik jest informowany o tym, że aplikacja korzysta z systemowego mechanizmu przechwytywania obrazu (włącznik + zmniejszanie głośności) i po skorzystaniu z niego automatycznie otwiera zrzuty w celu dalszej edycji. Same opcje edycyjne są dosyć zaawansowane: pisanie ołówkiem, flamastrem, dodawanie strzałek, a także obiektów: prostokątów, okręgów i linii. Aplikacja pozwala także na wycięcie wszystkiego poza ustalonym obszarem, a także ręczne powiększanie obrazu. Oczywiście w Snap nie zabrakło funkcji dodawania napisów, miłym dodatkiem są cliparty zawierające m.in. emotikony i popularne symbole. W wypadku każdej z wymienionych opcji możliwy jest wybór rozmiaru, ustawienie poziomu przezroczystości, a także dodanie cienia lub obrysu. Oprócz zrzutów, aplikacja pozwala na edycję zdjęć z innych aplikacji (np. galeria, zdjęcia Google+), a także wykorzystanie aparatu do zrobienia zdjęcia do edycji.

W ustawieniach Ashampoo Snap użytkownik znajdzie najważniejsze opcje: wybór formatu pomiędzy png lub jpg z procentowym wyborem jakości. Możliwe jest także wybranie katalogów do zapisywania zrzutów i ręcznego wyboru. Aplikacja dostępna w języku polskim jest udostępniana za darmo i wyświetla reklamy. Rozszerzona wersja Professional dostępna w sklepie Google Play za opłatą nie wyświetla reklam, a także posiada rozszerzone możliwości. Podstawową jest wsparcie dla usługi AshWeb – użytkownik dzięki niej może przesłać obraz na serwer producenta i zyskać link do jego wyświetlania i udostępniania. Edycja ta ponadto zawiera większą ilość clipartów, pozwala skalować obrazy, a także umożliwia wyłączenie ikony aplikacji na pasku statusu, jaka jest domyślnie cały czas wyświetlana.

Ashampoo Snap dla Androida znajdziecie oczywiście w bazie aplikacji naszego serwisu. Przypominamy również o tym, że znajdziecie w niej także wersję aplikacji dla systemu Windows przygotowaną specjalnie dla naszych czytelników. Posiada ona jeszcze większe możliwościami z którymi warto się zapoznać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)