Ashampoo WinOptimizer 10 z nowymi modułami optymalizacji

Ashampoo WinOptimizer 10 z nowymi modułami optymalizacji

Kuba Pawlak
06.03.2013 09:27, aktualizacja: 09.03.2013 19:32

Firma Ashampoo udostępniła do pobrania stabilną wersję Ashampoo WinOptimizer 10, najnowszą odsłonę jednego z najchętniej pobieranych pakietów narzędziowych w naszym serwisie.

Ashampoo WinOptimizer 10 oferuje ponad 30 modułów przeznaczonych do optymalizacji i zarządzania systemem Windows. Za ich pomocą możemy m. in. wyszukać niepotrzebne pliki na dysku, oczyścić rejestr systemowy ze zbędnych wpisów, zarządzać aktywnymi procesami i komponentami uruchamianymi wraz z systemem, odzyskać usunięte pliki, zaszyfrować dane na dysku, zdefragmentować dysk i rejestr, odinstalować aplikacje, wyszukać komponenty szpiegowskie itp. Program charakteryzuje się prostym interfejsem graficznym, który potrafi dostarczać użytkownikowi podstawowych informacji na temat działania poszczególnych narzędzi. Wszystkie one funkcjonują w postaci modułów, które znaleźć można na jednej z zakładek ulokowanych w dolnej części okna programu.

Obraz

Jakie zmiany pojawiały się w programie Ashampoo WinOptimizer 10? Już po pierwszym uruchomieniu narzędzia zauważymy nowy interfejs graficzny stonowany w odcieniach czerni i szarości. Nie jest to jednak jedyna zmiana widoczna na pierwszy rzut oka. WinOptimizer 10 oferuje cztery nowe moduły za pomocą których znajdziemy duplikaty plików, usuniemy niedziałające skróty do aplikacji oraz będziemy mogli zarządzać zainstalowanymi w systemie czcionkami i punktami przywracania systemu. Nowa wersja oferuje również zakładkę, do której możemy dodać ulubione narzędzia. Ponadto dziesiątka wprowadza udoskonalenia w wyszukiwaniu zbędnych wpisów w rejestrze systemowym, plików na dysku twardym oraz narzędziu do czyszczenia wolnej powierzchni dysku.

Testową wersję aplikacji Ashampoo WinOptimizer 10 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Pakiety narzędziowe. Warto przy tej okazji przypomnieć, że firma Ashampoo udostępnia również darmową wersję programu WinOptimizer 2013 przygotowaną specjalnie dla czytelników naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)