ASRock z rekordowym przychodem. Firma dziękuje AMD za procesory Ryzen

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

03.02.2020 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ASRock, jako jeden z wiodących dostawców płyt głównych dla sektora DIY, ma powody do zadowolenia. W roku fiskalnym 2019 firma zanotowała rekordowo wysoki przychód. Jak twierdzi, w dużej mierze jest to zasługą sukcesu procesorów AMD Ryzen.

Suma przychodów firmy ASRock w 2019 r. to 443,16 mln dol., czyli dokładnie 31,61 proc. więcej niż przed rokiem, a jednocześnie rekordowo w całej historii przedsiębiorstwa.

W oficjalnym raporcie wskazywane są dwa czynniki takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim ASRock zauważa, że sukces układów AMD Ryzen znacząco zwiększył popyt na płyty główne i komputery typu Mini-PC, które firma także oferuje.

Po latach regularnych spadków tych sektorów, ludzie ponoć znów chętnie zaczęli składać komputery. Nie bez znaczenia jest tu, że liczba gotowych zestawów z Ryzenem wciąż pozostaje ograniczona. Tak więc chcąc skorzystać z procesora AMD, często trzeba wybrać składaka.

Ponadto, jak przyznaje ASRock, opłaciła się zmiana polityki marketingowej i wyprowadzenie głównych kampanii reklamowych poza granice Azji; do Europy i Ameryki Płn.

Co ciekawe, w roku 2020 spodziewane są dalsze wzrosty. Analitycy ASRock uważają, że istnieją duże szanse na utrzymanie dynamiki wzrostu i kolejnych 30 proc. na plusie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także