Assassin's Creed Origins – Asasyni podbijają Egipt i odkrywają serię na nowo

Assassin's Creed Origins – Asasyni podbijają Egipt i odkrywają serię na nowo

Assassin's Creed Origins – Asasyni podbijają Egipt i odkrywają serię na nowo
Przemysław Chrzempka
04.08.2017 17:10

Assasin's Creed Origins to kolejna odsłona hitowej serii gier akcji Assasin's Creed, przedstawiającej losy zakonu Assasynów w bezustannej walce ze stowarzyszniem Templariuszy. Najnowszy Assasin's Creed przeniesie nas do starożytnego Egiptu (I r.p.n.e), gdzie wcielimy się w role nubijskiego wojownika Bayeka z Siwy – jest on jednym z założycieli zakonu Assasynów. Za stworzenie najnowszego Assasina odpowiada wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które kreowało całą serię, począwszy od pierwszej części Assasin's Creed.

Assasin's Creed Origins wprowadzi do rozgrywki wiele usprawnień oraz nowych rozwiązań, których nie wiedzieliśmy w poprzednich odsłonach. System walki już nie będzie polegał na monotonnych atakach z kontry. Nasz bohater jest zmuszony stosować uniki, blokować ataki za pomocą tarczy i wykorzystywać moment do ataku, gdy przeciwnik opuści gardę (walka będzie podobna do tej, którą mamy np. w Wiedźminie 3). Dodatkowo sama rozgrywka zostanie uzupełniona o elementy RPG, takie jak: różnorodny ekwipunek, drzewka talentów, poziomy doświadczenia, przeciwnicy będą posiadać widoczny pasek zdrowia umieszczony nad ich głowami itp. Dzięki systemowi talentów sami możemy zdefiniować nasz styl gry, w zależności od tego czy chcemy być bardziej skrytobójcą, typowym wojownikiem czy specjalizować się w broni dystansowej.

W grze będziemy przemierzać przez tereny pustynne, oazy, mniejsze lokalne wioski oraz miasta, takie jak Aleksandria, Giza, Memfis. Obszar możliwy do eksploracji według twórców ma być obszerniejszy, niż miało to miejsce w pozostałych częściach serii. Również napotykana na naszej drodze różnorodna fauna w postaci np. krokodyli czy hipopotamów może okazać się dla nas śmiercionośna. Z trailera możemy wywnioskować że w Assasin's Creed Origins nasz bohater zostanie zmuszony do walki z bossem lub bossami, które będą wymagały od nas odpowiedniej taktyki i przemyślanych decyzji, aby wyjść cało z opresji.

W Origins nie znajdziemy już więcej wież i punktów widokowych, na które musieliśmy się wspinać by odkryć część mapy. Boyek posiada wytresowanego orła przeznaczonego do zadań specjalnych. Za jego pomocą będziemy mogli zrobić zwiad, czy oznaczyć najgroźniejszych przeciwników. Co więcej, w grze usunięto minimapę na rzecz kompasu, dlatego, odpowiednie wykorzystanie naszego latającego przyjaciela, pozwoli nam zaznajomić się z nieodkrytymi zakątkami Egiptu.

Assassin's Creed: Origins - 20 MINUTES OF XBOX ONE X GAMEPLAY

Szczegółów na temat fabuły jeszcze nie znamy, ale twórcy zdradzili, że słynna Kleopatra odegra istotną rolę w wydarzeniach, których będziemy świadkami. Natomiast nasz główny bohater, Boyek z Siwy, był jednym nubijskich wojowników, którzy służyli faraonowi jako agenci. Poprzez zmiany wywołane przez coraz większy wpływ Grecji na Egipt, wojownicy zostali zapomniani i poszli w odstawkę. W tym momencie Boyek musi zacząć działać na własną rękę.

Najnowszą informacją od twórców jest to, że w Assasin's Creed Origins znajdziemy około 20 lochów, które wracają do gry po kilkuletniej przerwie. Nowe lochy mają być dużo bardziej rozbudowane i zawierać będą różne wyzwania w postaci zagadek, puzzli, jumpquestów itd. – większość lochów jest wiernym odzwierciedleniem prawdziwych lokacji. Jak widać twórcy dużą uwagę skupili na szczegółach i wiernym odwzorcowaniu krain z prawdziwego świata. Jeden z pracowników Ubisoftu wypowiedział się następująco:

[quote]Lochy zostały stworzone w oparciu o dostępne mapy oraz zdjęcia i staraliśmy się, aby jak najbardziej przypominały one prawdziwe lokacje. Np. w greckiej piramidzie wszystkie korytarze i komnaty są wiernymi kopiami oryginału, choć oczywiście popuściliśmy też wodze wyobraźni i dodaliśmy coś od siebie. Umieściliśmy różne sekretne lokacje, które według nas mogą się tam jeszcze znajdować.

[/quote]Premiera Assasin's Creed Origins zapowiedziana jest na 27 października 2017. Gra zostanie udostępniona na platformach PC, PS4, XONE. Cena Podstawowej Edycji najnowszego Assasina oscylować będzie w granicach 200–250zł, Edycja Gold 320–360 zł, Edycja Gods 480 zł.

Wprowadzenie takich zmian może wyjść serii na dobre. Powiew świeżości z pewnością wpłynie pozytywnie na odbiór najnowszej części przez fanów i nie tylko. Całą serie Assasin's Creeda darzymy sporym sentymentem, lecz po przejściu kilku części gameplay może stać się monotonny i łatwy (najbardziej znudziła mnie część trzecia). W Origins chętnie zagram – zapowiada się na najlepszego Assasin's Creed'a w historii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)