ASUS Transformer Book T100HA już dostępny, zachwyca czasem pracy

ASUS Transformer Book T100HA już dostępny, zachwyca czasem pracy

ASUS Transformer Book T100HA już dostępny, zachwyca czasem pracy
12.10.2015 22:20

Na sklepowe półki trafiło nowe urządzeni Asusa – Transformer Book T100HA, czyli nowa, poprawiona wersja dobrze znanego modelu Transformer Book T100. Producent chwali się mobilnością, smukłością, a także wydajnym akumulatorem, który ma ponoć zapewnić aż do 12 godzin pracy.

ASUS Transformer Book T100HA to kolejny hybrydowy tablet, który w założeniach producenta, jak i Microsoftu ma w pełni wykorzystywać Windows 10. Przechodzenie z trybu tabletu do trybu laptopa i na odwrót jest wygodne i szybkie, a to dzięki zastosowanemu magnetycznemu zawiasowi, który automatycznie dostosowuje swoją pozycję podczas dokowania. Główna część, czyli tablet jest smuklejsza niż w poprzedniku, ma ona 8,45 mm grubości, a więc o 20% mniej niż T100. Mobilność zapewnia również niska waga, wynosi ona 580 g bez klawiatury. Natomiast całość po połączeniu waży 1040 g.

Obraz

Otrzymujemy 10,1-calowy dotykowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 × 800. Dobrą widoczność, nawet w jasnym pomieszczeniu ma zapewnić technologia ASUS TruVivid. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Intel Atom x5 Cherry Trail, który podczas przeglądania Internetu czy korzystania z pakietu biurowego sprawdzi się idealnie. Zależnie od wersji możemy liczyć na 2 lub 4 GB RAM, a także na 32, 64 lub 128 GB pamięci eMMC na dane. Moduły na które zdecydował się ASUS to: Wi-Fi 802.11a/b/g/n i Bluetooth 4.0. Transformer Book T100HA posiada również port Micro USB (ładowanie I OTG), Micro HDMI, USB Type-C, złącze audio combo jack, a także gniazdo na kartę pamięci. Dodatkowo stacja dokująca posiada jedno USB 2.0. Nie zabrakło dwóch kamer, 5 MP z tyłu i 2 MP na froncie.

ASUS chwali się bardzo dobrym czasem pracy na jednym ładowaniu. Zastosowany akumulator ma zapewniać aż do 12 godzin działania. Dodatkowo 15 minut ładowania wystarczy, aby naładować akumulator do poziomu zapewniającego 1,5 godziny pracy. Całość działa pod kontrolą Windows 10. Na urządzeniu znajduje się także preinstalowany pakiet Microsoft Office Mobile, zapewniający od pierwszego uruchomienia dostęp do programów Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Moblie oraz OneNote.

Transformer Book T100HA dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – białej, szarej oraz różowej. Za to urządzenie będziemy musieli zapłacić 1399 złotych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)