ASUS XG Station 2: podłącz dowolną kartę graficzną do swojego laptopa

ASUS XG Station 2: podłącz dowolną kartę graficzną do swojego laptopa

ASUS XG Station 2: podłącz dowolną kartę graficzną do swojego laptopa
Krzysztof Fiedor
26.04.2017 17:43, aktualizacja: 26.03.2018 12:02

Od ładnych kilku lat laptopy wypierają tradycyjne, stacjonarne pecety. Nic dziwnego: są poręczniejsze, mobilne, a wydajnością niektóre konstrukcje mogą rywalizować z tradycyjnym desktopem. Oczywiście do czasu. O ile w stacjonarnym komputerze rozbudowa o nowe komponenty nie nastręcza żadnych problemów, to w mobilnych już tak łatwa nie jest. Najlepszym tego przykładem jest karta graficzna. Notebooków z możliwością podmiany karty graficznej nie ma na rynku zbyt dużo, a jeśli już są, to ich cena wynosi grube tysiące złotych. Jest jednak rozwiązanie, które może być lekatstwem na takie bolączki To ASUS ROG XG Station 2, czyli zewnętrzny moduł na dowolną kartę graficzną w notebooku. Zapraszamy do materiału wideo, w którym prezentujemy, jak działa to ciekawe urządzenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pomysł z podłączeniem do notebooka karty graficznej znanej z typowego komputera nie jest nowy. Wcześniej próbowały wejść na rynek ze swoimi rozwiązaniami takie firmy, jak Razer czy Alienware. Spektakularnego sukcesu raczej nie osiągnęły. Być może było za wcześnie? Produkty dla graczy nie cieszyły się wtedy takim powodzeniem? A może klienci zamiast możliwości wymiany karty graficznej, wybierali zwyczajnie nowszego laptopa? Zobaczymy, jak przez rynek zostanie przyjęte rozwiązanie ASUSA. Potencjał jest, ale czy klienci są już gotowi na takie rozwiązanie?

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

ASUS ROG XG Station 2 to nie tylko obsługa tradycyjnych kart graficznych, ale też swoista stacja dokująca. Do gniazd USB 3.0 podepniemy nie tylko myszkę czy klawiaturę, ale też pamięci USB czy dyski zewnętrzne. Podepniemy też Sieć po kablu i zyskamy gigabitowe połączenie. Z komputerem stacja XG 2 komunikuje się za pomocą interfejsu Thunderbolt 3. W większości przypadków tak szybkie połączenie w zupełności wystarczy, jednak przy wyświetlaniu obrazu 3D przez podłączoną kartę transfer jest niewystarczający. Widać to podczas prezentacji wideo, gdzie jadąc Geraltem po Novigradzkim rynku, FPS spada nawet do trzydziestu kilku klatek. W stacji znajdowała się karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB, która podłączona normalnie do komputera osiągała znacznie lepszy wynik.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

ASUS ROG XG Station 2 jest już dostępny w polskich sklepach. Cena samej stacji to wydatek około 2700 złotych. Pamiętać należy, że musimy mieć jeszcze kartę graficzną, to kolejny koszt. Na koniec warto dodać, że notebook, do którego chcemy podłączyć XG Station 2 musi mieć złącze Thunderbolt 3, które wciąż nie jest standardowym portem nawet w nowoczesnych laptopach. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na ten temat. Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie sprawdzi się? Czy raczej będzie produkt niszowy, który rynku nie podbije?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)