ASUS Zenbo – sympatyczny robot dotrzyma towarzystwa i pomoże w pracy #Computex

ASUS Zenbo – sympatyczny robot dotrzyma towarzystwa i pomoże w pracy #Computex

30.05.2016 13:00, aktual.: 30.05.2016 22:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obok premier z bardziej konwencjonalnych klas sprzętu, jak smartfony czy ultrabooki, ASUS na imprezie Computex zaprezentował także urządzenie, które jest znacznie bardziej nietypowe, a mimo to od razu stało się hitem wystawy. ASUS pokazał mianowicie Zenbo, robota, którego głównym zadaniem będzie dotrzymywanie towarzystwa ludziom.

Obraz

Jak przystało na robota o takich zastosowaniach, jego konstrukcja i wygląd muszą prezentować się przede wszystkim sympatyczne. Projektanci ASUSA nie zdecydowali się na szczególnie odważne eksperymenty: dwumodułowa konstrukcja porusza się autonomicznie na kołach, a na „głowie” robota zamontowany jest dotykowy wyświetlacz, który stanowić może twarz z rozczulającymi ogromnymi oczami lub jeden z interfejsów, dzięki którym można obsługiwać robota.

Zenbo reaguje bowiem także na polecenia głosowe i to w całkiem zaawansowany sposób: możliwe jest na przykład wydanie mu polecenia, aby śledził domownika, a robot automatycznie rozpozna osobę, która wydała polecenie i zacznie poruszać się za nią. Zadaniem Zenbo jest przede wszystkim dotrzymywanie towarzystwa, jednak może on być także asystentem.

Istnieje bowiem możliwość zsynchronizowania robota z kalendarzem. Wówczas Zenbo podjedzie do właściciela i przypomni mu o zaplanowanych wydarzeniach. Funkcjonalność robota będzie zwiększała się proporcjonalnie do tego, jak wiele urządzeń znajduje się w domu – na wyświetlaczu Zenbo zaprezentuje na przykład podgląd z kamery czy będzie zarządzał oświetleniem czy SmartTV.

Obraz

ASUS udostępni dla programistów SDK Zenbo, dzięki czemu można spodziewać się, że szybko będzie się on uczył nowych umiejętności. Wrażenie robi także cena – sympatycznego domowego robota będzie można kupić już za 600 dolarów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)