Asystent Google Now od dziś odpowiada nam w języku polskim

Asystent Google Now od dziś odpowiada nam w języku polskim

Asystent Google Now od dziś odpowiada nam w języku polskim
Redakcja
22.01.2015 10:45, aktualizacja: 22.01.2015 10:56

Ostatnie godziny obfitują nie tylko w nowości od Microsoftu, ale również od Google. Wraz z opublikowaniem nowej wersji przeglądarki Chrome zupełnie niespodziewanie włączono polską wersję asystenta głosowego Google Now. Nareszcie doczekaliśmy się zauważenia i co więcej, nie jest to efekt prac wykonanych na szybko, bo z poleceniami asystent radzi sobie bardzo dobrze.

Z pomocy asystenta możemy skorzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, gdzie wyszukiwarka Google udostępnia karty Now z informacjami np. o pogodzie, wydarzeniach, rezerwacjach czy akcjach sportowych, ale również z poziomu desktopowej wersji przeglądarki Google Chrome. Asystent nareszcie rozpoznaje zwroty w języku polskim i takimi samymi zwrotami odpowiada – gdy zapytamy o pogodę, kobiecy głos powie nam, co dzieje się za oknem. Rozpoznawane są także inne polecenia jak np. pytania o miasta, przeliczniki walut, wbudowany w wyszukiwarkę kalkulator (choć akurat w tym przypadku występują zabawne problemy z odmianą wyników), czy nawet pytania o daty urodzenia znanych osób.

Obraz

Asystent Google Now został zaprezentowany już w czerwcu 2012 roku i początkowo wspierał jedynie niektóre języki. Od początku stanowi on swoistą konkurencję dla Siri od Apple, ale użytkownicy z Polski przez długi czas nie mieli większego pożytku z tej funkcji. W ostatnim czasie dochodzi jednak do zmian w tej kwestii – zaledwie dwa dni temu informowaliśmy, że na Mapach Google i właśnie w ramach kart przedstawianych przez Google Now znajdziemy rozkłady połączeń pociągów PKP Intercity. Teraz wprowadzona zostaje pełna, interaktywna wersja asystenta głosowego. Czy oznacza to, że niebawem uzyskamy dostęp do kolejnych usług, które do tej pory były niedostępne dla kraju takiego jak Polska? To możliwe, tym bardziej, że po konferencji Microsoftu konkurencja będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony, niezależnie od lokalizacji.

Wyszukiwarkę Google przeznaczoną dla Androida, która pozwala na uruchomienie asystenta Google Now znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Znajdziecie tam również program uruchamiający Google Now Launcher, który pozwala zamienić pulpit urządzenia mobilnego w taki, jaki jest dostępny na czystym Androidzie 5.0 Lollipop.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)